Виробництво алюмінію в світі в жовтні досягло максимуму за шість місяців

П'ятниця 20 листопада 2009 15:03
Автор: RBC.UA
Виробництво первинного алюмінію в світі (без урахування його виробництва в Китаї) в жовтні 2009 р. збільшилося і досягло максимального рівня за шість місяців, виходить із статистичних даних Міжнародного інституту алюмінію (International Aluminium Institute, IAI). Так, в жовтні ц.р. в світі щоденного виготовлялося в середньому по 63,4 тис. т алюмінію. Це найвищий виробничий показник після квітня ц.р., коли випуск первинного алюмінію в світі був на рівні 63,8 тис. т/день.

Виробництво первинного алюмінію в світі (без урахування його виробництва в Китаї) в жовтні 2009 р. збільшилося і досягло максимального рівня за шість місяців, виходить із статистичних даних Міжнародного інституту алюмінію (International Aluminium Institute, IAI). Так, в жовтні ц.р. в світі щоденного виготовлялося в середньому по 63,4 тис. т алюмінію. Це найвищий виробничий показник після квітня ц.р., коли випуск первинного алюмінію в світі був на рівні 63,8 тис. т/день.

У жовтні ц.р. виробництво алюмінію в світі зросло в порівнянні з попереднім місяцем ще на 200 т/день. Таким чином, за останні три місяці (жовтень-серпень) середньодобове виробництво алюмінію в світі збільшилося на 600 т, після того, як в липні ц.р. воно було на найнижчому рівні за останні майже чотири з половиною роки - 62,8 тис. т/день (мінімум з лютого 2005 р.).

За підсумками жовтня 2009 р. загальна за місяць по тоннажу кількість виготовленого в світі алюмінію склала 1,966 млн т - максимум за сім місяців. В порівнянні з попереднім місяцем даний показник виріс на 69 тис. т. Проте в річному численні даний показник був на 221 тис. т нижче за аналогічний показник жовтня 2008 р. - 2,187 млн т. Таким чином, за підсумками жовтня 2009 р. відставання світового виробництва алюмінію від аналогічного періоду попереднього року склало 10,1%.

Згідно даним статистики IAI, яка ведеться з 1973 р., свого історичного максимуму світове виробництво алюмінію досягло весною 2009 р. Тоді два місяці підряд (у квітні і в травні) в світі без урахування даних по Китаю щодня виготовлялося по 70,6 тис. т первинного алюмінію. В той же час найнижче за всю історію спостережень виробництво алюмінію в світі було зареєстроване в серпні 1975 р. - 25,5 тис. т/день.

Як відзначають експерти Barclays Capital, неухильне зростання попиту на алюміній стало головною темою останнім часом, обговорення якої почалося ще на "тижні LME" (щорічному форумі, на якому збираються аналітики, керівники фондами, і провідні фахівці з окремих промислових секторів). Попит на цей метал з боку Китаю був названий стійким, Бразилії - високим, США і Європейського союзу - що послідовно поліпшується. Тенденція, що спостерігається, також виражається в збільшенні премій на спотовому ринку і в скороченні складських запасів на Лондонській біржі металів. Як повідомлялося, у всіх згаданих регіонах рівень споживання алюмінію вище в транспортному і будівельному секторах. Проте експерти Barclays Capital відзначають, що на ринку зберігається глибоко укорінена невпевненість в стійкості цих поліпшень.

Нагадаємо, у серпні 2009 р. виробництво первинного алюмінію в світі (без урахування його виробництва в Китаї) вперше за чотири місяці збільшилося. За даними IAI, в серпні ц.р. в світі щоденно вироблялося в середньому 63,0 тис. т алюмінію. Це стало найвищим виробничим показником після червня ц.р., коли випуск первинного алюмінію був на рівні 63,1 тис. т/день. У серпні виробництво алюмінію в світі зросло на 200 т/день (+0,3%) після того, як в липні воно впало до мінімуму майже за чотири з половиною роки - 62,8 тис. т/день (найнижчий показник з лютого 2005 р.). За підсумками серпня 2009 р. загальне за місяць по тоннажу виробництво алюмінію в світі склало 1,954 млн т - максимум за три місяці. У порівнянні з липнем показник підвищився на 9 тис. т (+0,5%). Проте в річному численні світове виробництво алюмінію в серпні 2009 р. як і раніше істотно відставало від показників аналогічного місяця попереднього року. Так, в порівнянні з серпнем 2008 р. виробництво за місяць первинного алюмінію зменшилося на 221 тис. т, або більш, ніж на 10%, а в поденному виразі - на 7,2 тис. т/день, або на 10,3%.

За даними IAI, виробництво алюмінію в світі (без урахування його виробництва в Китаї) за підсумками восьми місяців 2009 р. (січень-серпень) складало 15,638 млн т проти 17,145 млн т за аналогічний період попереднього року. За підсумками восьми місяців 2009 р. виробництво алюмінію в світі знизилося в порівнянні з аналогічним періодом 2008 р. на 1,507 млн т, або на 8,8%. При цьому негативна виробнича динаміка по галузі спостерігалася по всіх регіонах світу, за винятком Азії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся