ua en ru

Виробники тютюну позиваються до уряду США

Автор: RBC.UA
П'ять тютюнових компаній США позиваються до американського управління контролю за якістю продуктів та ліків через новий закон, який примусить їх розміщувати на пачці натуралістичні зображення наслідків куріння, повідомляє ВВС.

П'ять тютюнових компаній США позиваються до американського управління контролю за якістю продуктів та ліків через новий закон, який примусить їх розміщувати на пачці натуралістичні зображення наслідків куріння, повідомляє ВВС.

Компанії переконують, що цей закон порушує їхнє конституційне право на свободу слова, адже він вимагає доносити позицію уряду, який проводить антитютюнову кампанію.

Нові попередження повинні з'явитися на сигаретних пачках з вересня 2012 року.

Компанії RJ Reynolds Tobacco (торгові марки Camel та Winston), Lorillard Tobacco (Newport і True), Commonwealth Brands (марки Davidoff і West), а також Liggett Group та Santa Fe Natural Tobacco заявили, що новий вигляд пачки змушує їх пригнічувати, зневірювати і лякати своїх покупців.

Уряд може вимагати розміщувати прості і беззаперечні попередження, але вони не можуть вимагати, аби сигаретна пачка була міні-щитом для антитютюнової кампанії уряду

За новим законом, на пачках слід розміщувати зокрема зображення мертвих тіл, хворих легень і гнилих зубів.

"Уряд може вимагати розміщувати прості і беззаперечні попередження, але вони не можуть вимагати, аби сигаретна пачка була міні-щитом для антитютюнової кампанії уряду," - заявив Флойд Абрамс, юрист, що представляє тютюновиробників.

За новими вимогами, зображення повинні покривати верхню половину передньої та задньої частини пачки і 20% площі друкованої реклами тютюнових виробів.

Міністр охорони здоров'я США Катлін Себеліус у червні заявляла, що нові етикетки можуть утримати молодих людей від того, аби починати курити, а дорослим дадуть новий стимул кинути курити.

Виробники сигарет вже програли подібний позов минулого року в окружному суді штату Кентуккі.

Зараз цей позов чекає розгляду в Апеляційному суді.

Водночас одна з найбільших тютюнових фірм США Altria - материнська компанія Philip Morris, виробника сигарет Marlboro, не приєдналася до позову проти Управління за якістю продуктів та ліків.

За даними американського товариства з боротьби проти раку, понад 220 тис. людей у США поставлять діагноз рак легенів у 2011 році.