Прогнози по зростанню економіки США істотно поліпшуються

П'ятниця 12 квітня 2013 10:29
Автор: RBC.UA
"Ведмедячі" прогнози по економіці США поступаються місцем оптимістичнішим очікуванням, пов'язаним із здатністю національної економіки витримати скорочення витрат і підвищення податків.

"Ведмедячі" прогнози по економіці США поступаються місцем оптимістичнішим очікуванням, пов'язаним із здатністю національної економіки витримати скорочення витрат і підвищення податків.

Головний економіст Morgan Stanley Вінсент Рейнхарт тепер чекає зростання ВВП США в I кварталі на рівні 3% в порівнянні з прогнозом на рівні 0,8% в грудні. Головний економіст JР Мorgan Chase & Co. Брюс Касман підвищив свій прогноз зростання до 3,3% з рівня в 1%.

"Те, що відбулося на початку року, здивувало нас з погляду того, наскільки добре виросла економіка", - заявив він на початку квітня.

Читайте також: Мінфін США побоюється дуже жорсткого секвестру

Валовий внутрішній продукт США, ймовірно, виріс на 3% в річному виразі за перші три місяці поточного року. Про це свідчить середній прогноз 69 економістів, опитаних Bloomberg в період з 5 по 9 квітня. Минулого місяця економісти чекали зростання на рівні 2%, а в грудні середній прогноз складав 1,6%.

Витрати споживачів, незважаючи на збільшення податків на заробітну плату і зростання цін на бензин, росли найшвидшими темпами за два роки. Такий підйом, у поєднанні зі стійким прибутком від інвестицій в нерухомість і бізнес, допоможе стимулювати подальше зростання.

На думку Рейнхарта, підвищення податків в поточній ситуації призведе лише до короткочасної паузи в зростанні витрат. На тлі оптимістичних перспектив економіки показують значне зростання акції компаній.

Читайте також: Республіканці і демократи незадоволені президентським проектом держбюджету США (відео)

Споживчі витрати, на долю яких доводиться 70% економіки, виросли в річному виразі на 3% в I кварталі, свідчать дані Bloomberg.

Завдяки зростанню вартості акцій і цін на житло, а також зростанню доходів у кінці року, домогосподарства змогли пережити підвищення податків, але скоротили обсяг депозитів, сказав Касман. Частка заощаджень впала до 2,2% в січні, що є найнижчим показником з серпня 2007 р., хоча в лютому вона виросла до 2,6%. При цьому в грудні показник знаходився на рівні 6,5%.

Ще одним приводом для оптимізму є прогрес у забезпеченні паливної незалежності США. У 2012 р. країна виробила 84% необхідної енергії, що є найвищим рівнем з 1991 р. У грудні показник виріс до 88%, а це максимум з лютого 1987 р., свідчать дані Міністерства енергетики.

Читайте також: ВВП США у IV кварталі 2012 р. виріс на 0,4%

Економісти Goldman Sachs Group чекають, що секвестр призведе до скорочення темпів зростання на 0,75% в II і III кварталах.

Глава Renaissance Macro Research Ніл Датта не розуміє, чому багато хто наполягає на темпах зростання на рівні 2% протягом поточного року. Такими темпами економіка США росла протягом зразкових трьох років, хоча були проблеми на ринку нерухомості, скорочувалися витрати муніципалітетів і державних органів, домогосподарства боялися збільшувати витрати, а Європа знаходилася в рецесії, сказав Датта.

Читайте також: ВВП США у 2012 р. виріс на 2,2%

За його словами, зараз три з п'яти перешкод - житлова нерухомість, витрати державних і муніципальних органів влади, витрати населення - вже не роблять такого негативного впливу. Окрім цього, компанії, ймовірно, також тепер почнуть витрачати більше.
"Я думаю, справжній сюрприз треба чекати в кінці року, коли ми зрозуміємо, що I квартал був насправді не найсильнішим кварталом для США", - сказав Датта.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся