ua en ru

Прогноз погоди на сьогодні: в Україні дощ і сніг, температура від -6 до +9 градусів

Автор: RBC.UA
В Україні сьогодні, 18 січня 2013 р., по всій території очікується випадання опадів: у вигляді снігу на заході країни і у вигляді дощу в інших регіонах, на півдні дощі очікуються місцями сильні. Про це повідомляє Гідрометцентр при Державній службі з надзвичайних ситуацій України.

В Україні сьогодні, 18 січня 2013 р., по всій території очікується випадання опадів: у вигляді снігу на заході країни і у вигляді дощу в інших регіонах, на півдні дощі очікуються місцями сильні. Про це повідомляє Гідрометцентр при Державній службі з надзвичайних ситуацій України.

Читайте також: В Україні зареєстровано перший випадок смерті від грипу

Температура повітря вдень коливатиметься від -6 до +9 градусів за Цельсієм.

У східному регіоні температура повітря вдень буде від 1 до +4, у центральному - від -2 до +1, у південному - від +4 до +9, у західному - від -6 до +2, у північному - від -2 до 0.

У Києві очікуються опади, температура вночі та вдень буде в діапазоні від -2 до 0.

Також на дорогах Києва та області буде ожеледиця, вночі та вранці туман, видимість буде в межах 200-500 м.

Нагадаємо, ДержНС попереджає про несприятливі погодні умови в Україні 18 січня: "На дорогах країни, крім півдня, ожеледиця. Вночі в Україні, крім західних областей, вдень на Лівобережжі туман, видимість 200-500 м. Вдень у південній частині місцями пориви вітру 15-20 м/с, в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях місцями сильний дощ".

Крім того, 17-18 січня в гірських районах Закарпатської та Львівської областей зберігається небезпека сходу снігових лавин.

Раніше повідомлялося, що поточного тижня спочатку буде значне потепління, а з 18 січня в Україні знову похолоднішає, заявляв напередодні директор Гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

Читайте також: У Криму оголошено штормове попередження на 18 січня

"Цього тижня ми очікуємо істотних змін погодних умов, і пов'язано це з переміщенням теплого повітря середземноморського походження на територію України. Вночі суттєво потеплішає в західних областях та на півдні. Одночасно ми отримаємо зниження температури повітря у східних регіонах України та на півночі... Процес потепління буде супроводжуватися випаданням опадів, починатися зі снігу, переходити в мокрий сніг, а в південній половині України - в чистий дощ", - повідомляв Кульбіда.

За його словами, період потепління триватиме до 18-19 січня. З 18 січня на території України почне поширюватися холодне арктичне повітря, і температура знижуватиметься вночі до -13...-18, удень -4...-9.

Також, за словами Кульбіди, в Україні з 19 січня очікується погіршення погодних умов, що може спричинити ускладнення руху на автошляхах країни. "19-20 січня слід очікувати ускладнення погодних умов, пов'язаних з переміщенням в Україну чорноморського циклону. Циклон не дуже глибокий, але все одно призведе до випадання інтенсивних опадів у вигляді мокрого снігу, налипання мокрого снігу на дорогах та ожеледиці", - зазначив метеоролог. За його словами, найбільш критичний вплив такі погодні умови будуть мати на безпеку руху на автошляхах країни.

Як повідомлялося, хвиля нинішнього потепління триватиме на території України орієнтовно до 18 січня і потім зміниться новою хвилею похолодання з морозами до 15 градусів, зазначив напередодні заступник керівника українського Гідрометцентру Анатолій Прокопенко. "До 18 січня ми очікуємо підвищення температур, що зміниться новою хвилею похолодання з морозами до "мінус" 10-15 градусів. Наприкінці січня знову прийде потепління", - сказав Прокопенко.

Читайте також: Через ожеледицю в Києві за добу постраждали 117 осіб

Однак він звернув увагу, що коливання температур - цілком у межах норми. "Але щодо снігового покриву, він, і правда, у ряді регіонів - один з найзначніших. Наприклад, в Києві у грудні перевищена сума опадів за останні 100 років. При нормі 49 мм випало 134 мм опадів", - наголосив чиновник.

При цьому він не став пов'язувати зростання кількості опадів з парниковим ефектом чи іншими явищами, доказова база яких викликає сумніви.

"Думка про парниковий ефект має право на життя, але на прогноз погоди вона точно не впливає. У будь-якому разі, ми не використовуємо цей фактор у своїх дослідженнях. На Землі були різні періоди - і льодовикові, коли льодовики доходили до півдня України, і періоди потеплінь, коли на півночі росли тропічні пальми. Також горіли ліси, також землю засипало снігом. Та й за теперішніх часів сніжна зима, повторюся, - не стихійне лихо. Більш того, чим більше снігу, тим краще, наприклад, для озимих та очищення атмосфери", - сказав Прокопенко.

Він також порадив не користуватися довгостроковими прогнозами погоди. "Довгострокових прогнозів погоди не існує. Ми можемо говорити про те, що місяць-другий буде тепліше або холодніше, опадів буде більше або менше. Але суті прогнозу погоди по днях такі передбачення не відображають. На сьогодні не тільки в Україні, але і в усьому світі прогнози формуються на 10, максимум - 15 діб. Решта - від лукавого", - звернув увагу метеоролог.

Читайте також: Кабмін виділив 3,85 млн грн для ліквідації наслідків негоди на території 9 областей

При цьому, відповідаючи на запитання про те, коли можна чекати приходу весни, він сказав: "Перехід до стійко позитивних температур очікуємо вже у другій половині лютого у Криму. На решті території України такий перехід імовірний у першій декаді березня. А це і є головна ознака настання весни".