ua en ru

Профіцит платіжного балансу України в лютому склав 1,3 млрд дол

Автор: RBC.UA
Профіцит платіжного балансу України в лютому 2013 р. склав 1,297 млн дол проти дефіциту в 55 млн дол роком раніше. 

Профіцит платіжного балансу України в лютому 2013 р. склав 1,297 млн дол проти дефіциту в 55 млн дол роком раніше. Про це йдеться в офіційній статистиці Національного банку України (НБУ).

"Додатне сальдо зведеного платіжного балансу дозволило не тільки здійснити планові погашення кредиту МВФ (934 млн дол.), але й збільшити резервні активи (на 363 млн дол. за операціями). За станом на 1 березня 2013 р. обсяги міжнародних резервів становили 24,7 млрд дол., що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 2,8 місяця", - йдеться в повідомленні.

Такі результати пов'язані з покращенням як рахунку поточних операцій (зменшення дефіциту на 40% - до 967 млн дол. в лютому 2013 р.), так і рахунку операцій з капіталом та фінансових операцій.

"Формування значного профіциту за фінансовим та капітальним рахунком у лютому (2,3 млрд дол. в лютому 2013 р. проти 1,6 млрд дол. в лютому 2012 р.) було забезпечено головним чином розміщенням єврооблігацій урядом України (на 1 млрд дол.) та зниженням девальваційних очікувань, унаслідок чого попит на готівкову іноземну валюту залишався низьким", - зазначає Нацбанк.

Чисті надходження ПІІ в Україну в лютому скоротились на 45% - до 492 млн дол., проте позитивне сальдо кредитів та облігацій склало 765 млн дол. проти 2 млн дол. роком раніше.

"Як і в попередні роки, банківський сектор скорочував свою заборгованість за кредитами та облігаціями (у лютому - на 437 млн дол.). Водночас уперше з 2011 р. банком з приватною формою власності було здійснено розміщення єврооблігацій (на 175 млн дол.). Загалом ці розміщення єврооблігацій засвідчують привабливість вітчизняних позичальників для іноземних інвесторів", - підкреслив регулятор.

Нагадаємо, що в січні 2013 р. профіцит платіжного балансу України склав 397 млн ​​дол проти дефіциту роком раніше. Зазначалося, що така динаміка пов'язана з поліпшенням ситуації по фінансовому рахунку.

За підсумками 2012 р. зведений платіжний баланс показав негативне сальдо в 4,174 млрд дол, що на 70% більше, ніж роком раніше (2,5 млрд дол). Колишній глава НБУ Сергій Арбузов звинувачував українських експортерів в тому, що вони не бажають повертати валютну виручку в країну, внаслідок чого зростає дефіцит платіжного балансу України.

Читайте також: Дефіцит платіжного балансу України в 2012 р. виріс на 70%

Експерти вважають, що НБУ може знизити дефіцит платіжного балансу за рахунок девальвації гривні. Однак, керівництво країни вирішило твердо підтримувати національну валюту, витрачаючи на це значні суми ЗВР. Також може допомогти на час вирішити проблему з дефіцитом платіжного балансу черговий транш МВФ.