ua en ru

Профіцит платіжного балансу єврозони в лютому виріс на 18%

Автор: RBC.UA
Профіцит платіжного балансу єврозони в лютому виріс багато в чому завдяки зростанню позитивного сальдо торгового балансу.

Профіцит платіжного балансу єврозони в лютому виріс багато в чому завдяки зростанню позитивного сальдо торгового балансу. Про це свідчать дані Європейського центрального банку, передає телеканал "Росія 24".

Позитивне сальдо платіжного балансу виросло до 16,3 млрд євро в порівнянні з 13,8 млрд євро в січні.

Профіцит торгового балансу склав 10,4 млрд євро в лютому 2013 р. в порівнянні з 1,3 млрд євро в лютому 2012 р., що є позитивним знаком, оскільки це означає збільшення обсягів експорту в порівнянні з імпортом. У теорії це повинно дати імпульс темпам зростання економіки.

Січневі значення профіциту платіжного балансу були переглянуті у бік зниження, з 14,8 млрд євро до 13,8 млрд євро. Дані враховують сезонні чинники і кількість робочих днів у кожному місяці.

Читайте також: Профіцит торгового балансу єврозони в лютому виріс у 8 разів

Без урахування сезонних коректувань чистий відтік прямих і портфельних інвестицій в лютому склав 10,6 млрд євро, в порівнянні з чистим притоком в 20,7 млрд євро в січні.

Нагадаємо, імпорт в єврозоні в лютому знизився, а обсяг експорту трохи виріс, що підкреслює слабкий внутрішній попит як споживачів, так і бізнесу, а також слабкий зовнішній попит.

Профіцит торгового балансу в 27 державах - членах Євросоюзу (ЄС) в лютому 2013 р. склав 1,8 млрд євро проти дефіциту у розмірі 13,1 млрд євро в лютому 2012 р. У січні 2013 р. в країнах ЄС був зафіксований дефіцит у розмірі 16,8 млрд євро.

Читайте також: Інфляція в єврозоні сповільнилася в березні до 1,7%

При цьому в лютому 2013 р. щодо лютого 2012 р. обсяг експорту 27 держав - членів ЄС виріс на 1%, а імпорту знизився на 9%. У місячному численні з урахуванням сезонного коректування експорт в 27 країнах Євросоюзу знизився в лютому 2013 р. на 20,1%, а імпорт - на 2,3%.

Падіння споживчого попиту в єврозоні пов'язане з тим, що фінансова криза підстебнула уряди понизити витрати і збільшити податки. В результаті спостерігаються падіння економічної активності, зниження кількості робочих місць.

Читайте також: МВФ знизив прогноз по зростанню світової економіки на 2013 р. до 3,3%

Великі надії покладалися на експорт за межі єврозони. Це б дозволило компенсувати слабкий попит усередині регіону, але через слабке економічне зростання і низький попит в основних ринках збуту ці надії не збулися.

Відсутність перспективних джерел зростання призвело до того, що Європейська комісія в лютому опублікувала прогноз, згідно з яким економіка скоротиться на 0,3% цього року.