ua en ru

Профільний комітет ВР підтримав Захарова в якості кандидата на посаду омбудсмена

Автор: RBC.UA
Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав кандидатуру Євгена Захарова на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав кандидатуру Євгена Захарова на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Про це журналістам на брифінгу повідомила чинний омбудсмен Ніна Карпачова, передає радіо "Свобода".

Вона розповіла, що сьогодні відбулося засідання комітету з прав людини, і він підтримав кандидатуру Захарова. За інформацією Карпачової, кандидатуру Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської, яка також претендує на цей пост, профільний парламентський комітет не підтримав, оскільки, на думку більшості членів комітету, вона не має досвіду правозахисної діяльності.

Разом з тим, Карпачова відзначила, що, так чи інакше, рішення щодо обрання кандидатури на посаду уповноваженого приймати депутати Верховної Ради на своєму засіданні.

Євген Захаров - правозахисник, співголова Харківської правозахисної групи, голова правління Української Гельсінської Спілки з прав людини. Його кандидатура була внесена фракціями БЮТБ і НУ-НС на початку лютого 2012 р.

Пізніше у Партії регіонів заявили, що будуть підтримувати в якості кандидата на посаду омбудсмена урядового уповноваженого Європейського суду з прав людини Валерію Лутковську.

"Комерсант-Україна" писав, що претендувати на посаду уповноваженого з прав людини будуть також колишній генеральний прокурор (2003-2004), народний депутат Геннадій Васильєв, народний депутат Сергій Головатий (обоє - Партія регіонів), президент Міжнародного правозахисного центру "Ла Страда- Україна" Катерина Левченко. Ніхто з них відкрито поки не заявляв про наміри посісти пост омбудсмена.

Термін повноважень чинного омбудсмена Ніни Карпачової сплив 7 лютого. На цей пост пані Карпачова обиралася тричі - в 1998, 2003 і 2007 роках. Відповідно до закону "Про уповноваженого з прав людини", омбудсмен обирається Верховною Радою кожні п'ять років. Кандидатуру на цю посаду може внести на розгляд парламенту його спікер або 113 народних депутатів.

Згідно із законодавством, з 8 лютого протягом 20 днів або підписант, або спікер парламенту мають право зареєструвати свою кандидатуру, потім кандидатури проходять спеціальну перевірку. Також є ще 20 днів протягом яких парламент зобов'язаний розглянути це питання (призначення нового омбудсмена) безпосередньо в рамках пленарного засідання.