Профільний комітет ВР не підтримав жоден із законопроектів про податок на розкіш
Профільний комітет Верховної Ради (ВР) України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики рекомендує парламенту самостійно визначитися щодо податку на розкіш. Про це заявив голова комітету Віталій Хомутинник, повідомляє кореспондент РБК-Україна.
Профільний комітет Верховної Ради (ВР) України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики рекомендує парламенту самостійно визначитися щодо податку на розкіш. Про це заявив голова комітету Віталій Хомутинник, повідомляє кореспондент РБК-Україна.
"Комітет розглянув усі чотири законопроекти щодо оподаткування предметів розкоші. Усі вони потребують доопрацювання. Жоден з поданих законопроектів не набрав під час засідання комітету достатньої кількості голосів. Тому ВРУ має самостійно визначитися з цього питання", - зазначив Хомутинник.
За словами парламентарія, найкомплекснішим є законопроект, поданий урядом, але в нього також вистачає зауважень.
"Комітет вважає, що оподатковувати потрібно не квадратні метри, а вартість житла. Це об'єктивніше, оскільки, скажімо, однакові за площею квартири в центрі Києва та в невеликому містечку не можуть оподатковуватися однаково, бо мають різну вартість. Також викликає запитання принцип оподаткування автомобілів за ставкою 40% залежно від об'єму двигуна. Адже є чимало дорогих автомобілів з об'ємом двигуна меншим ніж 4 тисячі куб. см. Отже, ми бачимо, що потрібно також відштовхуватися від вартості автомобілів. В цілому, підтримуючи ідею, комітет буде працювати над змістом того законопроекту, за який проголосує ВРУ", - підкреслив він.
Нагадаємо, 21 червня Хомутинник казав, що робоча група з членів Кабінету міністрів, депутатів і експертів підготує на пленарний тиждень 3-6 липня єдиний варіант проекту закону про податок на багатство.
Раніше сьогодні керівник фракції Партії регіонів, народний депутат Олександр Єфремов заявив, що законопроект про податок на розкіш може бути прийнятий на наступній сесії парламенту, у вересні, і об'єднає всі позитивні норми чотирьох, не підтриманих профільним комітетом законопроектів.
Як відомо, у ВР внесено чотири законопроекти про податок на багатство (урядовий, 2 - від БЮТБ, 1 - від КПУ). Урядовий законопроект пропонує ввести в Україні податок на майно, який має замінити податок на нерухомість, який так і не запрацював на початку 2012 р. щодо квартир площею понад 120 кв. м і будинків понад 250 кв. м. Цей збір з 1 січня 2013 р. буде скасований, якщо закон про податок на багатство таки приймуть. Між тим, влада покладає великі надії на податок на нерухомість. Учора, 2 липня, Президент України Віктор Янукович заявив, що податок на нерухомість повинен стати основним джерелом наповнення місцевих бюджетів в Україні. Утім, і від податку на розкіш чекають не менше.
Згідно з урядовим законопроектом, податок на майно будуть щороку платити фізичні та юридичні особи - власники квартир загальною площею більше 200 кв. м і вартістю понад 1000 мінімальних зарплат (МЗ), тобто більш 1,09 млн грн, з огляду на поточний розмір МЗ; котеджів, дачних і садових будинків - 500 кв. м і 2500 МЗ (2,74 млн грн); об'єктів житлової нерухомості, що знаходяться у власності одного платника - 600 кв. м і 3000 МЗ (3,28 млн грн).
Також законопроект Кабміну змінює принцип оподаткування рухомого майна. Уряд пропонує відмовитися від прив'язки податку до об'єму двигуна, а стягувати податок на розкіш з легкових автомобілів і мотоциклів тільки в разі перевищення граничної вартості. При купівлі вживаних транспортних засобів, у тому числі дорогих раритетних моделей, податок стягувати не будуть. У новому документі передбачено, що при купівлі дорогих речей - виробів з дорогоцінних металів і каменів, годинників, мобільних телефонів, предметів мистецтва та колекціонування вартістю понад 50 МЗ (54,7 тис грн), хутра - 40 МЗ (43,8 тис. грн ), зброї - 20 МЗ (21,9 тис. грн) - застосовуватиметься ставка податку на багатство завбільшки 10% (плюс НДС при імпорті).
Раніше повідомлялося, що в Мінфіні розраховують на додаткові доходи держбюджету від введення податку на розкіш до 900 млн грн. У свою чергу, перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова зазначала, що протягом півроку від введення податку на багатство передбачається виручити близько 0,5 млрд грн. Однак поки що прийняття законопроекту просувається дуже повільно, і коли податкова збере перший "урожай" з забезпечених українців, невідомо.