Профільний комітет пропонує ВР прийняти за основу законопроект Єфремова про вибори

Профільний комітет Верховної Ради ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду законопроекту в першому читанні прийняти за основу проект закону України про вибори народних депутатів України (№ 9265-1 від 10 жовтня 2011 р.), повідомляє прес-служба ВР.

Профільний комітет Верховної Ради ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду законопроекту в першому читанні прийняти за основу проект закону України про вибори народних депутатів України (№ 9265-1 від 10 жовтня 2011 р.), повідомляє прес-служба ВР.

Проект закону поданий народними депутатами України Олександром Єфремовим, Ігорем Шаровим, Ігорем Рибаковим, Володимиром Олійником, Адамом Мартинюком та Олександром Козубом.

Комітет також рекомендував доручити Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

У той же час профільний комітет ВР не визначився із законопроектом про вибори народних депутатів (№ 9265-2 від 18 жовтня 2011 р.), поданим народними депутатами Юрієм Ключковським, Миколою Томенко, Павлом Жебрівським, Сергієм Подгорним, Миколою Катеринчуком, Геннадієм Задирко, Тарасом Стецьківим і Віктором Матчуком.

Варто відзначити, що всі інші проекти закону про вибори народних депутатів були відхилені.

Нагадаємо, 10 жовтня ц.р. до Верховної Ради України було внесено законопроект про вибори народних депутатів під номером 9265-1 від 10 жовтня 2011 р.

В той же день, Міністерство юстиції передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, що був доопрацьований з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.

Міністр юстиції Олександр Лавринович нагадав, що 14-15 жовтня відбудеться засідання Венеціанської комісії, в ході якого будуть затверджені остаточні експертні висновки щодо проекту закону про вибори народних депутатів України.

4 жовтня Верховний Рада України відхилила 13 законопроектів про вибори народних депутатів.

22 вересня міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що питання виборчої системи, яка буде діяти в Україну в разі ухвалення парламентом законопроекту "Про вибори народних депутатів України", і прохідний бар'єр не є предметом дискусії між експертами Венеціанської комісії (ВК) та Міністерством юстиції України.

Нагадаємо, доопрацьований проект закону України "Про вибори народних депутатів України" в кінці травня був оприлюднений на сайті Міністерства юстиції України. Законопроект містить норму про підвищення прохідного бар'єру для партій до 5%. 50% депутатів парламенту обиратимуться за партійними списками, інші 50% - по одномандатних округах. Проект закону забороняє участь у виборах до Верховної Ради блоків. У бюлетені для голосування буде виключена графа "Проти всіх".

У середині серпня Венеціанська комісія Ради Європи закликала українську владу до проведення діалогу з опозицією щодо внесення змін до виборчого законодавства. Томас Маркерт, секретар Венеціанської комісії, в інтерв'ю Deutsche Welle тоді зазначив, що можливе повернення до змішаної виборчої системи, за якою половина депутатів буде обиратися за партійними списками, половина - по мажоритарних округах, може призвести до спотворення результатів виборів на користь провладних політичних сил.

Нагадаємо, у висновках Венеціанської комісії, що опубліковані на сайті Мін'юсту України, говориться, що в законопроекті про вибори народних депутатів відсутня ясність у питанні можливості оскаржити результати виборів. При цьому члени ВК відзначили ряд позитивних змін в законопроекті.

Раніше представник Президента в парламенті Юрій Мірошниченко заявив, що законопроект про вибори народних депутатів буде внесено до ВР тільки після експертизи провідних експертних інститутів світу.

Зі свого боку заступник голови ЦВК Андрій Магера сказав, що не виключає, що прохідний бар'єр у парламент, який зараз закладається на рівні 5%, може бути знижений або Президентом, або парламентом.

Раніше, 11 квітня ц.р. міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що нове виборче законодавство не передбачатиме можливості голосувати "проти всіх" на виборах до ВР. Він зазначив, що відповідна графа ("не підтримую жодного кандидата") є пережитком радянського минулого.

Законопроект викликав гостру критику всередині країни. Опозиція назвала такі зміни у виборчому законодавстві кроком до згортання демократії в Україні. Зокрема, експерти вважають, що деякі норми законопроекту не дадуть нормально працювати ЗМІ.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top