ua en ru

Проект Nabucco може залишити ще один учасник - німецька RWE (відео)

Автор: RBC.UA
Німецька енергетична компанія RWE знаходиться у стані переговорів щодо виходу із проекту газопроводу Nabucco. При цьому критики Nabucco зазначають, що проект занадто дорогий: офіційно називається цифра в 9,7 млрд євро, проте реальні витрати оцінюються у 15 млрд євро.

Німецька енергетична компанія RWE знаходиться у стані переговорів щодо виходу із проекту газопроводу Nabucco. Про це повідомляє "Росія-24".

Читайте також: "Газпром" буде поставляти газ турецьким компаніям через Україну, Румунію і Болгарію

Проект Nabucco завдовжки 4 тис. км і пропускною спроможністю до 31 млрд куб. м повинен знизити залежність європейських споживачів від колишніх постачальників блакитного палива. У політичних і економічних колах ЄС відкрито говорили, що головним чином Nabucco спрямований на скорочення поставок газу з Росії.

Серйозного прогресу в реалізації Nabucco досягти так і не вдалося. Критики Nabucco зазначають, що проект занадто дорогий: офіційно називається цифра в 9,7 млрд євро, проте реальні витрати оцінюються у 15 млрд євро.

З іншого боку, існує думка, що учасникам проекту не вдасться заручитися достатньою кількістю контрактів на закупівлю газу, щоб повністю замістити ними російські поставки.

Читайте також: Вартість Nabucco може скласти 24-26 млрд євро, - міністр нацрозвитку Угорщини

Крім RWE, акціонерами Nabucco також є австрійська OMV, угорська MOL, турецька Botas, болгарська BEH і румунська Transgaz. Кожен з акціонерів володіє приблизно по 16,67% у частці проекту, проте RWE вважається найбільшим з них. Акції RWE у проекті може купити австрійська OMV, повідомляє Financial Times з посиланням на джерела. Компанії на даний час відмовляються від коментарів.

Зазначимо, що свої сумніви щодо участі в Nabucco RWE висловила у травні ц.р. "У світлі мінливих умов - будівництва інших газопроводів - ми перевіряємо, чи відповідає участь у цьому проекті нашим комерційним і стратегічним інтересам", - зазначали у прес-службі RWE.

При цьому представники компанії заявляли, що Nabucco в його початковій формі є найкращим варіантом для всіх акціонерів та учасників проекту - постачальників, споживачів, операторів газопроводів. "Ми впевнені, що зараз буде обраний саме варіант використання Nabucco-Захід, проте згодом початкова концепція плану також буде обговорена", - заявляв член ради директорів RWE Леонард Бірнбаум.

Читайте також: Nabucco не зацікавлений в Угорщині, - прем'єр-міністр

Як повідомлялося в жовтні, частку в Nabucco має намір придбати консорціум Шах-Деніз II. За словами міністра економіки і енергетики Австрії Райнхольда Міттерленера, консорціум, що освоює другу фазу азербайджанського газового родовища Шах-Деніз, веде переговори про придбання частки в консорціумі Nabucco, що розробляє однойменний газопровідний проект.

Зазначимо, що за останній час це не перша відмова від участі у проекті Nabucco.

Так, наприкінці травня ц.р. стало відомо, що британська BP більше не вважає за доцільне використовувати газопровід Nabucco для транспортування азербайджанського газу з приналежного їй родовища Шах-Деніз у Європу.

Перед цим, наприкінці квітня ц.р., прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що нафтогазова компанія MOL виходить із проекту з будівництва газопроводу Nabucco, який покликаний послабити залежність Євросоюзу від поставок газу з Росії і є основним конкурентом російського проекту "Південний потік". У самій компанії тоді зазначили, що це пов'язано із "занадто багатьма неясностями, які важко ігнорувати".

При цьому в серпні ц.р. Угорщина стала першою країною, що видала всі екологічні дозволи на будівництво газопроводу Nabucco. Протяжність ділянки Nabucco в Угорщині складе 384 км.

Читайте також: "Нафтогаз" уклав угоду про купівлю газу в німецької RWE

Раніше, наприкінці січня ц.р., Туреччина заявила, що припиняє повну підтримку Nabucco на користь Трансанатолійского газопроводу Trans Anadolu (TANAP). "TANAP буде набагато дешевше (6-7 млрд дол.) і простіше реалізувати, ніж Nabucco", - заявляв тоді офіційний представник міністерства енергетики Туреччини.

Нагадаємо, 22 травня ц.р. Болгарія ратифікувала договір щодо участі в газопроводі Nabucco.

Раніше у травні консорціум проекту газопроводу Nabucco представив оновлений план будівництва труби до родовища в Азербайджані "Шах-Деніз" під назвою Nabucco-West. Довжина Nabucco-West, відповідно до представленого проекту, може зменшитися втричі - до 1,3 тис. км. Нагадаємо, в лютому ц.р. повідомлялося, що потужність Nabucco може бути зменшена вдвічі - до 15 млрд куб. м на рік.

Читайте також: Чистий прибуток німецької енергетичної RWE в I півріччі 2012 р. зменшився на 0,4% - до 1,584 млрд євро

Nabucco - магістральний газопровід, який покликаний транспортувати газ із Центральної Азії (Азербайджан, Казахстан і Туркменія) до Європи (насамперед, до Австрії і Німеччини) в обхід Росії - через території Туреччини, Болгарії, Румунії та Угорщини. У якості основних постачальників спочатку розглядалися Азербайджан, Ірак і Туркменістан.

Реалізацією проекту займається консорціум Nabucco Gas Pipeline International, куди входять газові компанії європейських країн - учасниць проекту: Німеччини, Австрії, Болгарії, Румунії та Туреччини.

Комерційні поставки газу по газопроводу Nabucco планувалося почати у 2017 р., будівництво трубопроводу було намічено на 2013 р. Вартість проекту оцінюється у 9,7 млрд євро. Учасниками Nabucco з рівними частками по 16,67% є австрійська OMV, угорська MOL, болгарська Bulgargaz, румунська Transgaz, турецька Botas і німецька RWE.