ua en ru

Проект держбюджету-2013 на поточному тижні в Раду не надійде, - Литвин

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів не подасть до Верховної Ради (ВР) проект державного бюджету на 2013 рік цього тижня. Про це на засіданні погоджувальної ради заявив спікер ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів не подасть до Верховної Ради (ВР) проект державного бюджету на 2013 рік цього тижня. Про це на засіданні погоджувальної ради заявив спікер ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

"За пропозицією Кабміну, комітетів Верховної Ради запропоновано на цьому пленарному тижні розглянути 126 питань ... Рада в спокійних умовах може пропрацювати удвічі менше питань. Це максимум. Кабмін продовжує напружену роботу над проектом бюджету на 2013 рік. І на цьому тижні проект бюджету не надійде до парламенту. Чи тоді необхідність розглядати ці 126 запитань? Або ж потрібно визначити важливі питання, які не викликають конфронтації і запитань?", - сказав Литвин.

По теме: Прогнозный курс доллара в проекте бюджета-2013 повышен до 8,4 грн/долл

Він додав, що якщо Кабмін підготує проект бюджету на 2013 рік і подасть його в парламент, тоді можливе проведення позачергового засідання Ради.

Нагадаємо, що чергове засідання парламенту відбудеться завтра, 20 листопада. Раніше голова фракції ПР у Верховній Раді Олександр Єфремов заявляв, що Верховна Рада України в наступній раз збереться для пленарної роботи тільки тоді, коли уряд передасть на розгляд ВР проект державного бюджету на 2013 р. Прем'єр-міністр України Микола Азаров у свою чергу запевняв, що проект держбюджету на 2013 р. буде направлений до Верховної Ради 20 листопада.

Раніше Олександр Єфремов зазначав, що ВР ухвалить закон про держбюджет-2013 після парламентських виборів, але ще чинним складом. Цю ж точку зору поділяє і віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Спікер ВР Володимир Литвин також вважає, що закон про держбюджет-2013 повинен прийматися чинним складом парламенту. Голова ВР упевнений, що новий парламент, в якому буде знаходитися велика кількість опозиційних депутатів, буде розглядати держбюджет-2013, згідно з регламентом, у всіх трьох читаннях, а на сьогоднішній день цей документ необхідно прийняти в більш стислі терміни.

Читайте також: Кабмін обговорює з МВФ скорочення витрат бюджету-2013

Про необхідність прийняти держбюджет-2013 у листопаді заявляв і Президент Віктор Янукович. Втім, прем'єр-міністр Микола Азаров в кінці вересня виключав прийняття державного бюджету на 2013 рік парламентом нинішнього скликання. Схожу позицію озвучив і міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко. За його словами, доопрацьований проект держбюджету-2013 буде представлений на розгляд ВР вже нового скликання.

Зазначимо також, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) визнав проект держбюджету-2013 реалістичним, однак джерела повідомляють, що Кабмін обговорює з МВФ можливість скорочення витрат.

Нагадаємо, Кабмін затвердив проект бюджету на 2013 р. на своєму засіданні 12 вересня. 17 вересня голова ВР Литвин повернув проект держбюджету-2013 рік на доопрацювання.