ua en ru

Продажем військового майна має займатися ФДМУ, а не Міноборони, - Лебедєв

Автор: RBC.UA
Продаж надлишкового військового майна має проводити Фонд державного майна України (ФДМУ). Таку думку міністр оборони Павло Лебедєв висловив напередодні на брифінгу у військовому навчальному центрі "Десна", повідомляє прес-служба Міноборони.

Продаж надлишкового військового майна має проводити Фонд державного майна України (ФДМУ). Таку думку міністр оборони Павло Лебедєв висловив напередодні на брифінгу у військовому навчальному центрі "Десна", повідомляє прес-служба Міноборони.

Читайте також: Міноборони отримає додатково від Кабміну 1,2 млрд грн

"Міноборони зробить ринкову оцінку майна і передасть Фонду держмайна. А ФДМУ вже повинен продавати все на відкритих аукціонах... Наша позиція - наповнити спеціальний фонд і законодавчо врегулювати всі ці питання", - зазначив міністр оборони.

За його словами, на сьогодні питання передачі права продажу військового майна ФДМУ ніяк не врегульоване.

Як відомо, питання розподілу компетенції між органами влади при продажу військового майна України досі залишається відкритим. Такий стан речей, на думку експертів, вкрай небезпечний, оскільки може створювати широке поле не тільки для корупційних діянь, але й для політичних маніпуляцій.

Зазначимо, що процес реалізації військового майна в Україні не перший рік стає темою для гарячих публічних дискусій, нерідко, втім, призводячи до гучних правових наслідків.

Читайте також: Кабмін доручив підвищити ефективність управління об'єктами держвласності і приватизації

Так, колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко 12 квітня 2012 р. рішенням Печерського райсуду Києва був засуджений до п'яти років позбавлення волі за те, що в листопаді 2009 р. підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства "Феодосійський судномеханічний завод".

У серпні минулого року Іващенку замінили термін покарання на умовний і звільнили з-під варти. Зараз же він облаштовує своє життя за межами України в Данії, продовжуючи стверджувати про свою невинність і наявність змови проти нього.

Нагадаємо, під час нещодавнього візиту до Брюсселя Павло Лебедєв заявив про те, що Міноборони очікує найближчим часом схвалення урядом механізму реалізації надлишкового військового майна, який унеможливить корупційну складову.

"По-перше, міністерство не бере участі у продажу військових містечок, які вивільняються. Друге - Міноборони проводить експертне оцінювання цих об'єктів для того, щоб при передачі їх Фонду держмайна контролювати, щоб там не виявилася корупція. І третє - продаж цього майна на відкритому, прозорому аукціоні", - роз'яснив суть поданих ним пропозицій міністр.

"Ми відчуваємо протидію. Але вважаю, що протягом найближчих днів, тижнів - ми це дотиснемо", - наголосив військовий чиновник. За його словами, на даний час Кабмін вивчає відповідне подання Міноборони.

Читайте також: Міноборони планує землю, яку не використовує, продавати на публічних аукціонах

Як повідомлялося, на початку лютого ц.р. Лебедєв затвердив план антикорупційних заходів у Міноборони, якими, зокрема, передбачена повна інвентаризація військового майна до кінця березня 2013 р.

Раніше, наприкінці грудня минулого року, перший заступник глави Генштабу ЗСУ, віце-адмірал Ігор Кабаненко в інтерв'ю РБК-Україна повідомив, що Міноборони провело повну інвентаризацію військового майна: "Так, такий список вже існує". Тоді ж Лебедєв зазначав, що готуються документи, спрямовані на те, щоб майно ЗСУ - передусім, незатребувана земля - ​​продавалося на публічних аукціонах.

Зазначимо, що на даний час реалізацією військового майна займаються державні підприємства при Міноборони.

У планах оборонного відомства на найближчу перспективу - продаж військової нерухомості на 6 млрд грн. У 2013 р. Міноборони планує завершити роботу з урегулюванню на законодавчому рівні механізму реалізації нерухомого військового майна разом із земельними ділянками, на яких воно розташоване.

Читайте також: Участь України в операції "Океанський щит" обійдеться в 90 млн грн

"Це дасть можливість протягом 2-3 років одержати додаткові надходження до державного бюджету України в сумі до 6 млрд грн. Ці кошти можуть бути спрямовані на фінансування програм реформування і розвитку Збройних сил України, будівництво і придбання житла, вирішення інших соціальних проблем", - пояснив раніше заступник міністра оборони Олександр Олійник.

Як відомо, Міноборони має намір у майбутньому позбавлятися від зайвої інфраструктури та надлишкового військового майна. В цілому, на балансі Міноборони перебуває більше 400 вивільнених військових містечок загальною площею 50 тис. га і близько 2 тис. інших об'єктів, які уряд має намір продати. На них розташовано 6,5 тис будівель і споруд.

Очікується, що в березні ц.р. Міноборони направить на затвердження Президента державну програму розвитку ЗСУ до 2017 р.