Проблема дня: Рада може і не запрацювати на цьому тижні (відео)

Понеділок 04 лютого 2013 14:35
Автор: RBC.UA
Завтрашнє відкриття другої сесії Верховної Ради VII скликання і її продуктивна робота можуть опинитися під загрозою. Причиною всьому є система персонального голосування Рада-3. Сьогоднішній день в парламенті пройшов під знаком палких дискусій щодо можливого запуску системи вже найближчим часом. Опозиція вимагає негайного запуску Ради-3, проте Партія регіонів виступає проти. Голова фракції ПР Олександр Єфремов не виключає, що Рада може не почати роботу на цьому тижні.

Завтрашнє відкриття другої сесії Верховної Ради VII скликання і її продуктивна робота можуть опинитися під загрозою. Причиною всьому є система персонального голосування Рада-3. Сьогоднішній день в парламенті пройшов під знаком палких дискусій щодо можливого запуску системи вже найближчим часом. Опозиція вимагає негайного запуску Ради-3, проте Партія регіонів виступає проти. Голова фракції ПР Олександр Єфремов не виключає, що Рада може не почати роботу на цьому тижні.

Сьогодні, 4 лютого, на погоджувальній раді в стінах парламенту обговорювалася підготовка до відкриття другої сесії Верховної Ради VII скликання. Минулого тижня опозиційні партії заявили, що блокуватимуть роботу парламенту, якщо спікер Володимир Рибак не запустить систему персонального голосування Рада-3.

"Ми повинні поставити крапку в питанні персонального голосування. Є кілька шляхів вирішення цього питання. Перший - це включення системи Рада-3 з сенсорною кнопкою... В іншому випадку в українському парламенті повториться історія, коли не депутати, а картки голосували за Харківські угоди, зміни в Конституцію, Пенсійну реформу... Це потрібно зупинити. Ми зобов'язані виконати норму Конституції, тоді не буде блокувань", - заявив сьогодні лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк.

Читайте також: Опозиція має намір блокувати роботу ВР до включення системи Рада-3

Лідер партії "Удар" Віталій Кличко вимагає від спікера Рибака протягом сьогоднішнього дня провести тестування системи Рада-3, щоб вже завтра, 5 лютого, парламент міг працювати без "піанізму". "Наша позиція залишається незмінною - або парламент буде працювати, не порушуючи Конституцію, або немає сенсу взагалі працювати", - підкреслив Кличко.

В опозиції вважають, що робота ВР можлива тільки в разі забезпечення персонального голосування кожного депутата. Для забезпечення цього Яценюк не проти голосувати руками. А ось голова фракції "Свобода" Олег Тягнибок запропонував ввести в дію систему для голосування Рада-1, яка передбачає автоматичне блокування карток для голосування, якщо депутат не зареєструвався вранці особисто.

Якщо ВР погодиться на один з цих варіантів, опозиція обіцяє не блокувати роботу парламенту.

Проте Партія регіонів, яка має більшість у парламенті, проти термінового запуску Ради-3. Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов пояснює свою позицію тим, що відповідні органи для початку повинні провести розслідування у частині питань про використання коштів на установку і запуск системи. "Той, хто вкотре закликає використовувати сенсорну кнопку, очевидно, хоче уникнути відповідальності, розслідування, куди були використані кошти на запуск системи для голосування Рада-3... А саме як гроші були витрачені на ремонт персонального кабінету, коли хтось був спікером парламенту (Арсеній Яценюк, - ред.)... На наш погляд, введення системи для голосування без розгляду в частині цих питань недоцільно", - сказав Єфремов.

Читайте також: Опозиція має намір домагатися проведення позачергових виборів у Раду на пропорційній основі

Як запуск Ради-3 заважає розслідувати можливі порушення при її установці, Єфремов не уточнив. Яценюк заявив, що готовий надати всі документи щодо системи Рада-3, яка була розроблена під час його спікерства. "Вона повністю сертифікована... Є всі документи", - підкреслив Яценюк.

Однак це не переконало Єфремова. "За нашою інформацією, вони не хочуть працювати ні завтра, ні в четвер, ні в п'ятницю, хочуть затягнути це блокування і далі", - сказав Єфремов.

Після цього настав час висловитися Володимиру Макеєнку, який очолює регламентний комітет. За його словами, сьогодні в 15:00 регламентний комітет збереться у повному складі і прийме рішення щодо запуску персональної системи для голосування Рада-3. При цьому Макеєнко уточнив, що висновки проведеної експертизи показують недосконалість системи. У нинішніх умовах без внесення системних змін до Ради-3 вона не захищена від зовнішніх втручань. "У разі прийняття рішення про запуск Ради-3 необхідно внести системні зміни, на що буде потрібно час. А співробітникам апарату ВР необхідно буде апробувати вже змінену систему", - сказав глава регламентного комітету.

За оцінками глави комітету, дані експертизи показують необхідність виділення коштів на підготовку нової системи для голосування.

А тим часом спікер Володимир Рибак доручив регламентному комітету підготувати та внести в парламент 6 проектів постанов для персонального голосування, які були раніше подані у ВР. На це у комітету є два дні.

Читайте також: Юлія Тимошенко закликала опозицію створити єдину партію

Також Рибак оголосив, що ВР не працюватиме 6 лютого в пленарному режимі. "За підсумками наради прийнято рішення про доцільність виділення коштів цього тижня для роботи в комітетах і обговорення на погоджувальній раді вимог про законодавчу основу в частині забезпечення особистого голосування", - заявив він.

Ось так парламент готувався до відкриття чергової сесії. Всі важливі питання відійшли на другий план, адже нині в Україні головна проблема - яким чином депутати будуть обходити закони в плані голосування. Буде то система особистих карток, або Рада-3, чи навіть Рада-4, все одно знайдуться умільці прикритися газеткою і натиснути кнопку.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся