ru ua

Присяжнюк: В Україні засіяно 99% посівних площ

Автор: RBC.UA
В Україні засіяно 99% посівних площ, що становить 9,2 млн га. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає прес-служба міністерства.

В Україні засіяно 99% посівних площ, що становить 9,2 млн га. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає прес-служба міністерства.

"Озиминою засіяно 9,2 млн га земель, що практично дорівнює показниками минулого року. Ще задовго до початку посівної аграрії були повністю забезпечені всім необхідним насінням. Тому ми сподіваємося, що в наступному році зібраний урожай зернових із запасом забезпечить наші внутрішні потреби", - сказав Присяжнюк.

За його словами, безперечними лідерами у виконанні програми посівної стали Донецька та Миколаївська області лісостепової зони, які перевиконали план на 5%.

Зауважимо, в проекті державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 р. закладено збільшення обсягів сільгоспвиробництва на 5,7%, зростання врожаю зернових - до 54 млн т.

Зазначимо, вчора начальник департаменту аграрної метеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко повідомила, що Україна може втратити до 30% посівів озимих культур, посіяних під урожай 2012 р., через вкрай несприятливі умови нинішньої осені.

За її словами, тривала посуха, що почалася ще в середині літа, змінилася холодною погодою, що не дало можливості рослинам досить розвинутися для успішної зимівлі.

Україна традиційно сіє 8-9 млн га озимих зернових, в основному озиму пшеницю, і втрата значних площ означає істотне скорочення врожаю пшениці в 2012 р.

Нагадаємо, 23 вересня ц.р. глава Гідрометцентру Микола Кульбіда заявив, що в Україні склалися украй несприятливі умови для посіву озимих культур.

Раніше повідомлялося, що збір урожаю ранньої пшениці в 2011 р. виріс на 23% - до 23,2 млн т. Директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики і продовольства Олександр Демидов сказав: "Пшениці намолочено 23,2 млн т, ячменю 9,5 млн т, жита понад 600 тис. т, вівса 540 тис. т, гороху 380 тис. т. По всіх ранніх зернових культур виробництво зросло порівняно з минулим роком. Приміром, урожай пшениці виріс на 5,5 млн т", - розповів Демидов. Також він повідомив, що врожай гречки в Україні складе понад 300 тис. т.

Зазначимо, за оцінками Міністерства аграрної політики і продовольства, урожай зернових культур в Україні в цьому році складе у валовому зборі (бункерна вага) 52 млн т. Тобто, чистий обсяг складе близько 50 млн т. З них співвідношення продовольчого і фуражного зерна складе 60/40. Враховуючи внутрішні потреби споживання і потреби стабілізаційного державного аграрного фонду, до експорту може бути представлено 24-25 млн т.

Зазначимо, Верховна Рада України 20 жовтня ввела нульову ставку податку на додану вартість на операції з експорту зернових культур сільгосппідприємствами-виробниками і підприємствами, які придбали дану продукцію безпосередньо у виробників. Президент Віктор Янукович підписав закон, що скасовує експортні мита на пшеницю і кукурудзу

Управління моніторингу сільськогосподарських ресурсів Євросоюзу (MARS) підрахувало, що врожайність пшениці в Україні в 2011 р. може скласти 3,22 т з гектара, що на 14% краще червневого прогнозу. Таким чином, врожайність в Україні може на 10,6% перевищити середню за 5 років (2,91 т/га).

Нагадаємо, в 2010 р. Україна зібрала 39,3 млн т зернових і зернобобових, що на 14,6% менше, ніж роком раніше, коли урожай склав 46 млн т.