ru ua

Присяжнюк: Україна може експортувати 21 млн т зернових

Автор: RBC.UA
З України на сьогоднішній день експортовано 5,5 млн т зернових, а загальний обсяг експорту зерна в поточному маркетинговому році повинен скласти близько 21 млн т зернових. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

З України на сьогоднішній день експортовано 5,5 млн т зернових, а загальний обсяг експорту зерна в поточному маркетинговому році повинен скласти близько 21 млн т зернових. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми бачимо, що ... баланс зерна після завершення збору пізніх зернових у нас буде на рівні 56-57 млн т. На сьогоднішній день у нас внутрішнє споживання коливається від 28 до 28,8 млн т. І враховуючи перехідні запаси, ми можемо спокійно експортувати 21 млн т зернових. До речі, на сьогоднішній день ми вже експортували 5,5 млн т зерна", - сказав міністр.

За його словами, на сьогоднішній день баланс зерна в Україні з урахуванням перехідних запасів складе 56-57 млн т. "Перехідні запаси зерна з минулого року. у нас складають 11 млн т, з них пшениці - 5,3 млн т, кукурудзи - 4,1 млн т і ячменю - 1,7 млн т", - сказав Присяжнюк.

Також він повідомив, що на сьогоднішній день в Україні вироблено 300 тис. т цукру, а до кінця року планується провести 1,8 млн т. Він підкреслив, що серед іншого приводом для відсутності побоювань є високий урожай буряка.

Також за словами міністра, в Україні на сьогоднішній день намолочено понад 33 млн т зерна на площі 12 млн га, що становить 80% від прогнозу.

Читайте також: В Україні зібрано кукурудзи більш як на 40% площ, отримано 7,2 млн т, - Азаров

"Вітчизняні аграрії продовжують збирання зернових культур. Наразі вже обмолочено 12 млн га, що становить 80% від прогнозу. За нашими підрахунками, сільгоспвиробники намолотили понад 33 млн т зерна. Зокрема кукурудзи намолочено 7,2 млн т, гречки - 225 тис., проса - 162 тис. т, рису - 99 тисяч тонн. Також соняшнику намолочено 5,8 млн т, сої -1,3 млн т", - поінформував Микола Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що очікується зібрати 21 млн т кукурудзи та 2,4 млн т сої. За його словами, урожай цього року - на рівні 45-46 млн т, є третім показником за роки незалежності.

Також Микола Присяжнюк нагадав, що ранніх зернових культур зібрано 25,4 млн т, зокрема, пшениці - 15 млн т. "Оскільки внутрішні потреби у продовольчому зерні становлять 6 млн т, то цьогорічного врожаю буде більш, ніж достатньо для забезпечення продовольчої безпеки країни", - зазначив міністр.

Читайте також: Дощі минулого тижня позитивно вплинули на посіви озимих в Україні, - Укргідрометцентр

Нещодавно Українська аграрна конфедерація повідомила, що експорт зерна з України в липні-вересні 2012 р. склав 5,5 млн т.

Зазначимо також, що в Україні останні 10 років урожайність кукурудзи щорічно зростає на 230 кг/га. "Якщо подивитися на зростання врожайності за останні 10 років, то, наприклад, по кукурудзі Україна має перше місце у світі серед основних країн-експортерів. Кожен рік за останні 10 років в Україні збільшується врожайність кукурудзи на 230 кг/га. У жодній іншій країні світу цього не відбувається. Якщо ця тенденція збережеться в наступні 10 років, то врожайність кукурудзи зросте мінімум ще на 2,5 т/га, а це означає, що Україна може посісти друге місце у світі з експорту кукурудзи", - сказав президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Лісітсса.

Крім того, за його словами, щорічно збільшується також врожайність пшениці на 68 кг/га, соняшнику - 55 кг/га, сої - 68 кг/га. За збільшенням урожайності сої Україна посідає також перше місце у світі.

Як повідомлялося, Україна у 2012 р. зможе експортувати більше 13 млн т кукурудзи.

Як раніше заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, зростання попиту на сільгосппродукцію України на 1% здатне забезпечити зростання ВВП на 2,1%.