Президентські вибори в Білорусі призначені на 19 грудня

Вівторок 14 вересня 2010 12:55
Автор: RBC.UA
Парламент Білорусі призначив проведення президентських виборів на 19 грудня 2010 р. Цю пропозицію підтримало 108 з 110 депутатів нижньої палати підконтрольного владі парламенту.

Парламент Білорусі призначив проведення президентських виборів на 19 грудня 2010 р. Цю пропозицію підтримало 108 з 110 депутатів нижньої палати підконтрольного владі парламенту, повідомляє Reuters.

За Конституцією Білорусі вибори Президента призначаються не пізніше ніж за 5 місяців і проводяться не пізніше ніж за 2 місяці до закінчення терміну повноважень діючого Президента. Президентські повноваження Олександра Лукашенка закінчуються 6 лютого 2011 р.

Відзначимо, на участь у виборах уже натякнув О.Лукашенко, якщо йому дозволить здоров'я і якщо в країні не погіршиться політична та економічна ситуація. Він очолює країну з 1994 р.

Нагадаємо, з середини 1990-х Захід не визнав результатів жодних виборів в Білорусії. На референдумі 2005 р. О.Лукашенко, якому зараз 55 років, отримав право переобиратися на пост Президента необмежену кількість разів. Зараз підходить до кінця його третій п'ятирічний термін на цій посаді.

На відміну від виборів 2006 р., на цей раз опозиція не змогла домовитися про висунення єдиного кандидата. Вже зараз про плани участі у виборах оголосили десять політиків, вісім з яких опозиційні.

Відзначимо, що нинішні вибори почнуться на тлі загострення відносин Мінська зі своїм головним союзником Росією і деякого потепління у відносинах з ЄС і США.
Проте Захід продовжує критикувати О.Лукашенка за авторитарний стиль правління, політичні репресії та повільні реформи, натякаючи, що остаточно визначить своє ставлення до країни в залежності від підсумків і ходу президентських виборів.

Серія торгових і енергетичних суперечок, небажання О.Лукашенка визнавати незалежність бунтівних грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії різко погіршили відносини між Москвою і Мінськом.

Йдучи на поступки Заходу, Мінськ пом'якшив виборче законодавство, але опозиція сумнівається у чесності виборів в умовах, коли підрахунок голосів повністю контролюється владою.

Низка опозиційних лідерів заявили, що закликатимуть своїх прихильників вийти на вулиці на наступний день після голосування, щоб опротестувати офіційні підсумки.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся