Президент НТКУ В.Ілащук заявив про звільнення за власним бажанням
Президент Національної телекомпанії України (НТКУ) Василь Ілащук написав заяву про звільнення за власним бажанням, повідомляє прес-служба НТКУ.
Разом з президентом НТКУ заяви про звільнення написали перший віце-президент НТКУ Михайло Кобля, віце-президент НТКУ Андрій Чернюк, радник президента НТКУ Тарас Ткаченко.
На позачерговому засіданні директорату, яке відбулося в понеділок, 15 березня, керівництво НТКУ подякувало всім керівникам творчих об'єднань, начальників дирекцій і управлінь,за співпрацю. В.Ілащук також відзначив, що передасть повноваження новому керівництву НТКУ "цивілізовано".
Відзначимо, 2 березня ц.р. В.Ілащук заявляв, що уряд заборгував НТКУ майже 15 млн грн. за трансляцію Зимових олімпійських ігор. Він повідомив, що, по суті, трансляція Олімпіади здійснювалася в кредит, оскільки уряд не виділив кошти на оплату трансляції. В цілому ж В.Ілащук поскаржився на незадовільний фінансовий стан НТКУ і додав, що значний обсяг робіт з модернізації компанії вона здійснює за власні кошти. Також В.Ілащук заявив про необхідність скорочення штатів НТКУ, і уточнив, що штат програмної дирекції НТКУ складається з 70 людей, тоді як на комерційних телеканалах штат складається з 15 людей.
Нагадаємо, екс-президент України Віктор Ющенко указом від 16 грудня 2008 р. призначив В.Ілащука президентом НТКУ, звільнивши з посади в.о. президента НТКУ, на яку В.Ілащук був призначений у лютому 2008 р.
У квітні 2009 р. Верховна Рада не прийняла в цілому закон №3140 "Про внесення змін до закону України "Про телебачення і радіомовлення", яким, зокрема, передбачено, що керівництво НТКУ і Національної радіокомпанії України призначається на посаду і звільняється з посади Верховною Радою за пропозицією не менше як однієї третині народних депутатів від конституційного складу ВР. Згідно з діючою редакцією закону, керівництво цих компаній призначається на посаду і звільнялося з посади Президентом України за пропозицією парламенту.