ua ru

Президент Ємену сьогодні має підписати план передачі влади

Автор: RBC.UA
Президент Ємену Алі Абдалла Салех сьогодні, як очікується, повинен підписати запропонований міжнародними посередниками план передачі влади, передає радіо "Свобода".

Президент Ємену Алі Абдалла Салех сьогодні, як очікується, повинен підписати запропонований міжнародними посередниками план передачі влади, передає радіо "Свобода".

Документ, запропонований Радою співробітництва арабських країн Перської затоки, припускає, що А.Салех передасть владу віце-президенту в обмін на гарантії особистої недоторканності.

Незважаючи на попередні домовленості про відставку А.Салеха, у різних містах Ємену тривають масові демонстрації і зіткнення. Біля міста Аден на півдні країни військові сили ліквідували наметове містечко прихильників опозиції на головній площі.

Нагадаємо, 24 квітня ц.р. правляча партія Ємену прийняла пропозицію Ради співробітництва арабських держав Перської затоки, яка передбачає передачу президентом Алі Абдаллою Салехом влади протягом 30 днів після прийняття пропозиції.

Президент Ємену погодився на пропозицію Ліги арабських держав (ЛАГ) покинути свій пост в 30-денний термін і передати владу своєму заступнику в обмін на захист від судового переслідування. 23 квітня ЛАГ засудила "злочини проти мирного населення" у Ємені і закликала владу країни задовольнити вимоги народу мирним шляхом.

З кінця січня 2011 р. в Ємені проходили масові акції протесту. Люди вимагали відставки президента країни, який перебуває при владі з 1978 р. У столицю держави в середині березня були введені підрозділи армії для підтримки порядку. За останні два місяці в країні загинули більше 120 осіб.