ua en ru

Президент очікує 100 млрд грн надходженнь від приватизації до 2014 р.

Автор: RBC.UA
Надходження до держбюджету від приватизації і управління державним майном до 2014 р. мають становити 100 млрд грн. Такий пункт міститься в поточній редакції проекту програми економічних реформ України на 2010-2014 рр., яку Президент України Віктор Янукович представить завтра.

Надходження до держбюджету від приватизації і управління державним майном до 2014 р. мають становити 100 млрд грн. Такий пункт міститься в поточній редакції проекту програми економічних реформ України на 2010-2014 рр., яку Президент України Віктор Янукович представить завтра, повідомило РБК-Україна джерело в Адміністрації Президента України.

Згідно з проектом документа, за словами джерела, планується збільшення капіталізації державних активів у три рази, а також підвищення обсягу притоку прямих іноземних інвестицій на 500 млн дол. щорічно з тим, щоб у 2014 р. загальний обсяг ПІІ становив 77 млрд дол.

Нагадаємо, відповідно до держбюджету на 2010 р., Фонду державного майна України доручено забезпечити цього року надходження до Стабілізаційного фонду коштів, отриманих від приватизації державного майна, та коштів, отриманих від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, які перебувають у державній власності , на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, на суму не менш, ніж 10,262 млрд грн.

Крім того, в поточній редакції проекту програми економічних ресурсорм міститься пункт, згідно з яким позиція України в міжнародному рейтингу Світового банку "Ведення бізнесу-2012" по простоті ведення бізнесу має підвищитися на 40 позицій - до 102 місця зі 183 країн.

Нагадаємо, згідно з дослідженнями ділового середовища, проведеним IFC, українська система адміністрування податків є однією з головних перешкод для розвитку бізнесу, особливо для малих підприємств і приватних підприємців. За рейтингом СБ та IFC "Введення бізнесу 2010" система адміністрування податків в України одна з найскладніших у світі. Україна посідає 181 місце серед 183 країн світу за показниками умов сплати податків.

Також, згідно з проектом програми економічних реформ, в Україні частка населення, що живе за межею бідності, до кінця 2014 р. не повинна перевищувати 7%. Передбачається також досягти кратності не більше 8 разів у співвідношенні доходів 5% найбагатших до 5% найбідніших людей країни.