Президент: Україні важливо вдосконалити виборче законодавство

Комплексне системне вдосконалення виборчого законодавства - це один з найважливіших пріоритетів України. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Комплексне системне вдосконалення виборчого законодавства - це один з найважливіших пріоритетів України. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Януковича, короткострокова мета цього процесу - проведення парламентських виборів у жовтні 2012 р. - дозволить виправити "недоліки чинної пропорційної моделі парламентських виборів. І дозволить врахувати ряд рекомендацій ОБСЄ та веніцианськая комісії".

За словами Президента, національне виборче законодавства має "стимулювати розвиток парламентаризму, партійної системи, реального місцевого самоврядування та розвиватися в напрямку комплексного системного удосконалення".

"Ми повинні вирішити стратегічне завдання - формування ефективної публічної влади. Сьогодні мова йде про необхідність цілісної ідеології та системного підходу і напрацюванню нового управління, конституційному правовому регулюванні відносин у сфері місцевого і регіонального розвитку. Пріоритет повинен бути наданий в першу чергу проблем територіальних громад" , - додав Янукович.

У липні Янукович заявляв про важливість комплексного системного удосконалення виборчого законодавства.  Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлют Чавушоглу зі свого боку тоді звернув увагу на реформи в конституційній сфері та виборчому законодавстві.

Вчора голова Верховної ради України Володимир Литвин повідомив, що до Верховної Ради поки не надійшов проект закону про вибори народних депутатів, що був направлений до Венеціанської комісії для експертного оцінювання. За його словами, після повернення документа в парламент депутати повинні розглянути рекомендації, пропозиції та висновки Венеціанської комісії і на цій основі внести відповідний законопроект.

Нагадаємо, доопрацьований проект закону України "Про вибори народних депутатів України" містить норму про підвищення прохідного бар'єру для партій до 5%. Також згідно з проектом 50% депутатів парламенту обиратимуться за партійними списками, інші 50% - по одномандатних округах. Крім того, проект закону забороняє участь у виборах до Верховної Ради блоків.

Раніше, 22 березня ц.р. екс-віце-прем'єр, віце-спікер ВР Олександр Турчинов заявив, що зміни до виборчого законодавства призведуть до згортання демократії в Україні. На його думку, основними позиціями змін до виборчого законодавства є контроль над виборчими комісіями всіх рівнів, безконтрольний друк бюлетенів, а також полегшення процедури зняття будь-якої кандидатури з виборчого процесу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top