ru ua

Президент: Рішення суду у справі Тимошенко не остаточне

Автор: RBC.UA
Рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко ще не є остаточним, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на спільному брифінгу зі своїм словенським колегою, передає кореспондент РБК-Україна.

Рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко ще не є остаточним, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на спільному брифінгу зі своїм словенським колегою, передає кореспондент РБК-Україна.

"Що стосується справи Тимошенко, ми її отримали в спадок від минулої влади, тому що кримінальну справу по Тимошенко було розпочато за дорученням рішення РНБОУ (Ради національної безпеки і оборони України) ще в лютому 2009 р. Воно розслідувалася правоохоронними органами і логічно завершилося рішенням суду . Безумовно, рішення суду було в рамках чинного кримінально-процесуального кодексу. Але це не остаточне рішення. Попереду ще Апеляційний суд і, безумовно, яке він прийме, і в рамках якого законодавства він буде приймати це рішення, це буде мати велике значення. Тому всі питання, що стосуються європейської інтеграції України, вони сьогодні закладені в площину тих реформ, що здійснюються в Україні, в площину вирішення тих питань, з яких Україна взяла на себе зобов'язання перед Радою Європи і сьогодні створені всі механізми, що спрямовані на виконання цих дуже непростих питань і цих завдань. І на це, безумовно, потрібен час", - зазначив Янукович.

Президенти також обговорили тему вироку, винесеного сьогодні Тимошенко. "Ми багато уваги приділили з Президентом Тюрком цьому питанню і мені здається, що у нас є спільна точка зору з цього питання. По-перше, я хотів би сказати, що це, безумовно, прикрий випадок, який сьогодні перешкоджає питання європейської інтеграції України. Він викликає стурбованість в Європейському Союзі. І я хочу сказати, що ми добре розуміємо, чому це так ", - зазначив Президент України.

За його словами Україна, "яку ми отримали в 2010 р., мала багато проблем з модернізацією та гармонізацією українського законодавства до європейських стандартів. Це питання не нове, яке виникло сьогодні ... це питання, яке практично ми успадкували після 20 років незалежності України, що є частиною питань ще радянських".

Президент зазначив, що влада приступила до змін чинного в Україні Кримінально-процесуального кодексу (КПК), що був прийнятий ще в 1962 році "з перших кроків, коли ми прийшли до влади". "Враховуючи те, що він діє, безумовно, і правоохоронні органи, і органи юстиції, і судова влада зобов'язані його виконувати, як і громадяни України", - зазначив Президент і додав: "Безумовно, нам треба його змінювати, і ми над цим питанням почали працювати ще в минулому році за участю міжнародних експертів, міжнародних організацій ... Відпрацьовано новий Кримінально-Процесуальний кодекс, і, відповідно до наших зобов'язань перед Європейським Союзом, він був відправлений до Венеціанської комісії для отримання експертних оцінок ".

Янукович підкреслив, що законопроект, що стосується змін до КПК, - це дуже великий документ, який "безумовно, буде розглянуто в українському парламенті і буде прийнятий, і я впевнений, що, як тільки ми виконаємо цю складну роботу, України отримає, я сказав би , стандарти, сучасні стандарти, європейські стандарти в питаннях права, процедур, свобод людини".

Раніше сьогодні Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Також свою точку зору висловили МЗС РФ і Польщі.

Сьогодні Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років.