ua en ru

Президент прийняв відставку міністра фінансів Ярошенка

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович прийняв заяву про відставку міністра фінансів Федора Ярошенка. Під час сьогоднішньої зустрічі з главою держави керівник Мінфіну звернувся до Віктора Януковича з проханням звільнити його з посади за власним бажанням.

Президент України Віктор Янукович прийняв заяву про відставку міністра фінансів Федора Ярошенка. Під час сьогоднішньої зустрічі з главою держави керівник Мінфіну звернувся до Віктора Януковича з проханням звільнити його з посади за власним бажанням, повідомляє прес-служба Президента.

Відзначимо, найбільш можливими наступниками Ярошенко на посту міністра фінансів експерти називають чинного главу СБУ Валерія Хорошковського і главу НБУ Сергія Арбузова.

Призначення Хорошковського на пост глави Мінфіну можливе, якщо буде реалізована реформа з перепідпорядкування міністерству Головної податкової служби України та Головної митної служби України. А призначення Арбузова виглядає логічним з точки зору, що він - абсолютна лояльна по відношенню до Президента фігура, яка не має політичних амбіцій. У разі призначення Арбузова міністром фінансів, поста глави НБУ, швидше за все, займе нинішній перший заступник голови Національного банку Юрій Колобов.

"Порадившись із прем'єр-міністром, я попросив Президента звільнити мене з посади Міністра фінансів за власним бажанням. Глава держави підтримав мою пропозицію. Я написав заяву за власним бажанням", - сказав Федір Ярошенко після завершення зустрічі з Президентом, зазначивши, що залишається прихильником реформаторського курсу глави держави.

Ярошенко зауважив, що за час своєї роботи на посаді очільника Мінфіну доклав багато зусиль для того, щоб Міністерство "було кращим" і працювало на виконання всіх реформаторських кроків, ініційованих Президентом. "Ми сформували нормальний міцний колектив. Я дуже радий, що Міністерство потужно виконує всі завдання. Але, безумовно, завжди є проблеми. Я хотів би побажати новому міністру фінансів поменше допускати помилок і більш ефективно працювати", - сказав він.

Ярошенко наголосив, що після "відновлення форми" проситиме Президента довірити йому роботу на тій ділянці, на якій той вважатиме за доцільне.

Під час зустрічі урядовець також доповів Главі держави про стан фінансової системи України, про показники, з якими країна завершила 2011 р. та плани на 2012 р.

Зазначимо, Віктор Янукович неодноразово публічно висловлював свої зауваження на адресу міністра. Так 7 квітня Президент порекомендував Федору Ярошенку не перекладати відповідальність за процес формування місцевих бюджетів на прем'єр-міністра. А 17 травня в Миколаєві на розширеному засіданні регіонального комітету економічних реформ під час обговорення питань, пов'язаних з проблемами безперебійного фінансування військового суднобудування, Янукович сказав: "Федір Олексійович (Ярошенко), враховуючи, що я сокиру вже підняв над вами, думайте весь час, щоб я її не опустив. Я серйозно вам кажу". Вже 6 вересня глава держави пригрозив звільненням чиновникам, що стримують реформи. Зокрема, він звернувся до міністра фінансів Федора Ярошенка з вимогою компенсувати відсутні бюджетні кошти тим відомствам, які відмовилися від послуг посередницьких фірм. "Федір Олексійович, не грайте зі мною. Я вже багато раз вас попереджав", - звернувся Віктор Янукович до міністра.

Ярошенко народився 5 грудня 1949 р. у м. Харцизьк Донецької обл. У 1976 р. закінчив Ворошиловградський сільськогосподарський інститут за фахом економіка і організація сільського господарства.

У грудні 2002 р. - червні 2004 р. - перший заступник міністра фінансів Украіни. У червні 2004 р. став головою Державної податкової адміністрації України і пропрацював на цій посаді до березня 2005 р. У період з травня 2007 р. по березень 2008 р. - керівник групи радників БО ВБФ "Гарант" в м.Києві, потім - заступник голови Державної податкової адміністрації України.

11 березня 2010 р. Ярошенко був призначений ВР міністром фінансів України.