ua en ru

Президент Польщі стурбований можливою затримкою євроінтеграції України

Автор: RBC.UA
Президент Польщі Броніслав Коморовський висловив стурбованість можливістю затримки євроінтеграції України. Про це він заявив на зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Раїсою Богатирьовою, повідомляє прес-служба Президента Польщі.

Президент Польщі Броніслав Коморовський висловив стурбованість можливістю затримки євроінтеграції України. Про це він заявив на зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Раїсою Богатирьовою, повідомляє прес-служба Президента Польщі.

Коморовський також звернув увагу на важливість дотримання стандартів демократичної правової держави як найважливішого чинника європейської інтеграції. При цьому польський Президент підкреслив, що "Польща незмінно сприяє інтеграції України в структури ЄС.

Згідно з повідомленням прес-служби, зустріч відбулася на прохання української сторони.

Зазначимо, Богатирьова під час візиту в Польщу провела зустрічі з міністром оборони Польщі Томашем Семоняком, віце-прем'єром і міністром економіки Польщі Вальдемаром Павляком і секретарем Бюро національної безпеки Польщі Станіславом Козі.

Зазначимо, в двосторонніх відносинах України і Європейського союзу в даний час намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення кримінальних справ проти екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Прецедент змісту Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному з звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку серед світової громадськості. Подібний підхід до судових розглядів, за оцінкою перших осіб держав у складі ЄС і провідних політиків, може загрожувати Україні припиненням переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, а також створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС.

18 жовтня, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей прийняли рішення про скасування візиту Президента України Віктора Януковича в ЄС, який був запланований на 20 жовтня. Прес-служба верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон повідомила, що рішення про скасування візиту було зроблено європейськими політиками для того, щоб підкреслити необхідність "досягнення прогресу в забезпеченні верховенства закону і незалежності судової влади" в Україні.

Янукович минулого тижня заявив, що Україна готова перенести на пізніший термін підписання Угоди про асоціацію і створення ЗВТ, заплановане на грудень, якщо європейські лідери виявляться до цього не готові у зв'язку зі справою Тимошенко. "Якщо Європа або Україна з якоїсь причини не готова для цього (підписання угоди), це означає, що рішення може бути прийняте пізніше", - зазначив Янукович.

Втім, 20 жовтня член Європейської комісії з питань торгівлі Карел де Гюхт повідомив, що в ході зустрічі з першим віце-прем'єр-прем'єром України Андрієм Клюєвим досягнуті всі угоди між Україною і ЄС щодо ЗВТ. Раніше Гюхт заявив, що втілення угоди між Євросоюзом та Україною про ЗВТ залежить від політичної волі офіційного Києва. При цьому він не бачить протиріч в підписаній угоді про Зону вільної торгівлі в рамках СНД і створенням ЗВТ Україна-ЄС.

Вчора Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію відносно України на сесії в Страсбурзі. Серед основних пунктів резолюції згадується забезпечення чесного, прозорого та неупередженого апеляційного процесу для Тимошенко, а також можливість для неї повноцінно брати участь у політичних процесах, як зараз, так і під час наступних виборів. Також ЄС визнав "українське прагнення відповідно до статті 49 Угоди Європейського Союзу, за умови виконання всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, поваги до прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права".

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.