ua en ru

Президент підписав Митний кодекс

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав нову редакцію Митного кодексу України. Відповідний закон № 4495-VI Президент підписав сьогодні, 19 квітня 2012 р., повідомляє прес-служба глави держави.

Президент України Віктор Янукович підписав нову редакцію Митного кодексу України. Відповідний закон № 4495-VI Президент підписав сьогодні, 19 квітня 2012 р., повідомляє прес-служба глави держави.

Новий Митний кодекс передбачає передачу всіх повноважень по виданню наказів нормативного характеру від Держмитслужби Міністерству фінансів України. Також передбачено, що вартість товарів, які можуть ввозитися громадянами на митну територію України без сплати податків через сухопутні і морські пункти пропуску складає 500 євро, повітряним сполученням - до 1 тис. євро, а при поштових пересиланнях - до 300 євро.

Кодекс виключає митну брокерську діяльність з числа видів діяльності, на здійснення яких митними органами надаються дозволи. Виключена необхідність надання фінансової страхової гарантії в розмірі не менше 300 тис. євро, а працює з брокером агенту з митного оформлення не потрібно буде підтверджувати кваліфікацію в Держмитниці і рівень спеціальних знань.

Також кодексом збільшено загальний строк тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування з 183 днів до одного року.

Виключені з Митного кодексу положення, які надають митним органам право самостійно виконувати рішення судів про конфіскацію товарів, транспортних засобів у разі, якщо такі товари, транспортні засоби були попередньо видалені цими органами.

Митний кодекс набуде чинності з травня 2012 р., незважаючи на те, що Президент пропонував перенести терміни вступу в силу Кодексу на 2013 р.

Нагадаємо, що в цілому як закон Верховна Рада Україна прийняла Митний кодекс ще 3 листопада 2011 р. Через два місяці, 11 січня Віктор Янукович ветував закон бо він порушує конституційні гарантії права на підприємницьку діяльність, права власності, не відповідає Конституції України, іншим законам Україна; створює ризики ухилення від оподаткування, уникнення відповідальності за порушення митних правил.

За якнайшвидше прийняття Митного кодексу виступала Американська торговельна палата в Україні, яка закликала Верховну Раду підтримати пропозиції глави держави.

Врахувавши всі поправки і зауваження Президента, Верховна Рада прийняла Кодекс у другому читанні 13 березня.