Президент: На Євро-2012 в поточному році вже витратили 35 млрд грн

На витрати, пов'язані з проведенням в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 р., протягом 2011 р. з різних джерел було профінансовано близько 35 млрд грн. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, відкриваючи радіологічний корпус Київського обласного онкологічного диспансеру, передає кореспондент РБК-Україна.

На витрати, пов'язані з проведенням в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 р., протягом 2011 р. з різних джерел було профінансовано близько 35 млрд грн. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, відкриваючи радіологічний корпус Київського обласного онкологічного диспансеру, передає кореспондент РБК-Україна.

"Тільки в цьому році ми на Євро-2012 з різних рівнів фінансування витратили близько 35 млрд грн. На наступний рік ці інвестиції вже будуть значно коротше, в рази меншими, ніж зараз", - сказав Янукович. Він також підкреслив, що Євро-2012 Україна зможе провести на високому рівні, "як це належить сильній, сучасній країні, яка дивиться в майбутнє".

Спочатку передбачалося, що лише 5% витрат на Євро-2012 буде здійснено за рахунок бюджетних коштів, але в реальності основну масу витрат несе держава. Загальна сума за програмою підготовки та проведення в Україні Євр-2012 становить 126,26 млрд грн. Більше того, кошториси на будівництво стадіонів у Львові і реконструкцію в Києві постійно збільшуються.

При цьому фінансування будівництва та реконструкції автодоріг відбувається за рахунок кредитних коштів. Так ЄБРР в 2010 р. виділив "Укравтодору" кредит на суму 450 млн євро, а в поточному ВАТ "Сбербанк Росії" профінансував шляховиків на 376 млн дол. Загальний відсоток готовності автодоріг в Україні, які ремонтуються в рамках підготовки до футбольного чемпіонату, становить приблизно 65-70%.

Нагадаємо, що в квітні уряд скоротив обсяги фінансування підготовки та проведення в Україні Євро-2012 на 37,5 млрд грн. Уряд скоротив фінансування на 2011 р. на 14,35 млрд грн - до 51,8 млрд грн і збільшив фінансування на 2012 р. на 3,2 млрд грн - до 13,3 млрд грн.
За новою постановою обсяг фінансування Євро-2012 з державного бюджету складає 55,9 млрд грн, з місцевих бюджетів - 5,3 млрд грн, з інших джерел - 49,3 млрд грн. Також Кабмін раніше надав держгарантії для забезпечення виконання боргових зобов'язань для фінансування завдань і заходів, пов'язаних з Євро-2012 у розмірі 5,5 млрд грн.

Також раніше віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков зазначив, що прямі витрати України на проведення Євро-2012 не перевищать 750 млн дол., які пов'язані з будівництвом стадіонів у Києві та Львові. Все інше це інвестиції, які і так повинні бути вкладені в розвиток інфраструктури приймаючих міст і країни в цілому (будівництво аеропортів, доріг, реконструкція вокзалів).

Раніше президент УЄФА Мішель Платіні заявив, що за 300 днів до початку Євро-2012 в Україні немає жодного проблемного об'єкта. Крім того, виконавчий директор компанії UEFA Events SA Девід Тейлор упевнений, що Євро-2012 дасть Україні великі дивіденди, такі як інфраструктура, нові робочі місця і збільшення туристичного потоку. «Позитив від Євро-2012 не закінчиться в липні 2012 року. Турнір пройде за декілька тижнів, а країна буде отримувати вигоду ще довго після цього. Це величезна можливість прийняти туристів кращим чином - так, щоб вони захотіли сюди ще повернутися », - зазначив футбольний функціонер. Загальну оцінку готовності України до Євро-2012 за станом на серпень європейські експерти оцінюють на рівні 70-80%. Нагадаємо також, що наприкінці вересня 2011 р. президент Європейського футбольного союзу Мішель Платіні відвідає Україну і Польщу з черговою перевіркою.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top