Президент Кіпру звинуватив опозицію у брехні і політиці банкрутства
Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс (на фото) в письмовій заяві, опублікованій на офіційному сайті уряду країни, назвав повідомлення про переказ коштів до Лондона спробою завдати удару по його владі.
Читайте також: Глава Кіпрської Церкви виступив за вихід з Євросоюзу
За словами Анастасіадіса, очорнення осіб і фірм, пов'язаних з його родиною, є спробою ввести в оману народ з боку тих, хто привів країну до банкрутства.
Заяві передувала публікація в опозиційних ЗМІ інформації про те, що напередодні рішення Єврогрупи про вилучення частини депозитів фірми, що належать членам родини Анастасіадіса, переказали з Народного банку Кіпру, також відомого як Laiki, десятки мільйонів євро.
Газета комуністичної партії АКЕЛ повідомила, що Loutsios & Sons Ltd, яка належить родичам Президента, зажадала в банку Laiki дострокової оплати векселів і переказала гроші до Лондона.
Президент закликав голову і членів Слідчого комітету розслідувати цей інцидент з тією ж енергією, з якою вони будуть розслідувати всі аспекти економічної трагедії Кіпру. При цьому Нікос Анастасіадіс написав, що не буде виключений з розслідування ані як Президент, ані як громадянин.
Читайте також: Центробанк Кіпру розкрив подробиці плану з порятунку Bank of Cyprus
Нагадаємо, в п'ятницю, 29 березня, Центральний банк Кіпру заявив про зняття обмежень на транзакції і грошові перекази по дебетових і кредитних картах усередині країни. Незважаючи на скасування лімітів для локальних операцій, збережено обмеження на застосування кіпрської банківської карти за кордоном: платежі та перекази не повинні перевищувати 5 тис. євро.
Кіпрські банки відновили роботу 28 березня 2013 р., після майже двотижневої перерви, однак перелік допустимих банківських операцій був обмежений. Так, були введені обмеження на суму готівки для зняття, заборона на використання чеків й обмеження на застосування кіпрської банкової карти за кордоном.
Нагадаємо, 25 березня 2013 р. міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектору. Кіпр отримає перший транш кредиту в розмірі 10 млрд євро на початку травня 2013 р. від Європейського стабілізаційного механізму - ESM.
Читайте також: Кіпр не планує покидати єврозону
Схвалений ЄС план реструктуризації банків передбачає створення "хорошого банку" і "поганого банку" (в ролі останнього виступить друга за величиною фінансова установа країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають у себе переміщення вкладів до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру до Банку Кіпру, який буде виступати у якості "хорошого банку".
Незастраховані депозити, що перевищують 100 тис. євро, будуть утримані та обкладені значним податком. До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані у якості кредиту від ЄЦБ, який становить 9 млрд євро.