ua en ru

Президент Аргентини попросила Папу Римського втрутитися в суперечку про Фолкленди

Автор: RBC.UA
Президент Аргентини Крістіна Кіршнер Фернандес 18 березня провела зустріч Папою Римським Франциском, уродженцем цієї південноамериканської країни. Глава держави звернулася до архіпастиря з проханням сприяти мирному вирішенню Фолклендської кризи.

Президент Аргентини Крістіна Кіршнер Фернандес (на фото) 18 березня провела зустріч Папою Римським Франциском, уродженцем цієї південноамериканської країни. Глава держави звернулася до архіпастиря з проханням сприяти мирному вирішенню Фолклендської кризи.

Читайте також: Аргентина не визнає результати референдуму на Фолклендах про приналежність островів

Нагадаємо, що вже протягом трьох десятиліть Буенос-Айрес і Лондон оскаржують належність групи островів в Атлантичному океані. На нещодавньому референдумі в березні 2013 р. більшість жителів Фолклендів висловилася за збереження територіального масиву у складі Сполученого королівства.

Папа Римський Франциск, у минулому архієпископ Буенос-Аейреса Хорхе Маріо Бергольо, багаторазово висловлював протилежну точку зору з цього питання. Духовний лідер називав острови "окупованими" Великою Британією, а Фолклендську війну 1982 р. - "захистом Батьківщини".

Незважаючи на схожість позицій із цього питання, майбутній Папа перебував в опозиції до Президента Кіршнер Ференадес. Архіпастир, зокрема, виступав із критикою легалізації одностатевих шлюбів у південноамериканській країні. Крім того, майбутнього понтифіка обурювала пропозицію низки політичних сил дозволити сім'ям геїв всиновлювати дітей.

Читайте також: Велика Британія засудила територіальні претензії Аргентини на Фолклендські острови

Зі свого боку, Кіршнер де Фернандес не раз характеризувала погляди Бергольо як "середньовічні".

Незважаючи на минулі розбіжності, саме Президент Аргентини стала першим іноземним лідером, з яким суверен Ватикану погодився провести зустріч. Інтронізація Франциска у якості римського понтифіка має відбутися у вівторок, 19 березня.

Вважається, що Фолклендські острови були відкриті у 1591-1592 рр. капітаном Джоном Дейвісом, членом експедиції англійського корсара Томаса Кавендіша. Архіпелаг багато разів переходив від однієї держави до іншої, проте в XIX столітті Британія заснувала в Порт-Стенлі військово-морську базу, що дозволило імперії закріпити острови за собою.

Читайте також: Велика Британія не збирається віддавати Аргентині Фолклендські острови

У 1982 р. аргентинський десант висадився на Фолклендах, змусивши капітулювати невеликий британський гарнізон. Свої дії Аргентина пояснювала необхідністю відновлення історичної справедливості: на початку XIX століття острови деякий час належали саме цій південноамериканській державі. Однак Сполучене королівство негайно відправило в Атлантику великий військово-морський підрозділ, щоб повернути архіпелаг.

Аргентина зазнала поразки в короткій війні, однак від територіальних претензій до Великої Британії не відмовилася. Зазначимо, що населення Фолклендських островів - лише 3 тис. чоловік, а держави втратили в результаті конфлікту довкола цієї території 900 солдатів. Знаменитий письменник Хорхе Луїс Борхес назвав цю війну сваркою двох лисих через гребінець.