Претендент на віце-прем'єра Ольга Бєлькова: Я готова працювати з тими, хто, принаймні, не здійснив великих злочинів

Претендент на віце-прем'єра Ольга Бєлькова: Я готова працювати з тими, хто, принаймні, не здійснив великих злочинів
Ольга Бєлькова в Кабміні хоче бути корисною президенту, прем'єру і голові МЗС
Заступник голови комітету Ради з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова, кандидатуру якої фракція "Блок Петра Порошенко" може запропонувати на посаду віце-прем'єр-міністра з євроінтеграції, розповіла РБК-Україна, як вона планує працювати на посаді без відповідного досвіду роботи. В інтерв'ю виданню вона зазначила, що пропозиція фракції стала для неї повною несподіванкою.

Заступник голови комітету Ради з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова, кандидатуру якої фракція "Блок Петра Порошенко" може запропонувати на посаду  віце-прем'єр-міністра з євроінтеграції, розповіла РБК-Україна, як вона планує працювати на посаді без відповідного досвіду роботи. В інтерв'ю виданню вона зазначила, що пропозиція фракції стала для неї повною несподіванкою.

РБК-Україна: Фракція БПП 1 лютого заявила про намір запропонувати вашу кандидатуру як один з можливих варіантів на посаду віце-прем'єр-міністра з євроінтеграції. Ви згодні з таким рішенням?

Ольга Бєлькова: Ця посада сама по собі, як для візитки, мені не потрібна. Але, якщо моя власна фракція, а так як це зовнішньополітичний напрямок, то і президент, міністр закордонних справ Павло Клімкін та інші політичні сили визнають, що у мене є відповідні навички, тоді я, звичайно, буду розглядати цю можливість. Хочу підкреслити - я не була ініціатором жодної з кандидатур, які звучали останнім часом. Але я хочу бути більш корисною фракції, уряду, президента. Тому я розгляну всі пропозиції, які дозволять принести більше користі, ніж тут (у парламенті - ред.).

РБК-Україна: Ви вважаєте, що недостатньо корисні в парламенті?

Ольга Бєлькова: Вважаю, що могла б бути більш корисною і чесно заявляю про це. Я маю більший потенціал. Я змушена була відповісти прямо на питання, розглядала б таку посаду? Я чесно та відверто сказала "Так", але розумію, що повинна залучити підтримку та інших людей. Але для мене головне, щоб ця посада була дієвою, незважаючи на те, хто її очолюватиме.

РБК-Україна: Хто запропонував вашу кандидатуру?

Ольга Бєлькова: Моя колега пані Матіос (народний депутат від БПП Марія Матіос - ред.). Ми знайомі кілька років. Це була повна несподіванка для мене. Але у фракції багато людей знають, що я маю інтерес до дипломатичного напрямку і, до речі, всі мої ініціативи - міжнародного спрямування.

РБК-Україна: В 2012 році, коли вас обрали в парламент, ви були членом комітету Ради з питань фінансів і банківської діяльності, а з 2014 року - членом комітету з питань ПЕК. І зараз вас пропонують на посаду віце-прем'єра з євроінтеграції без відповідного досвіду роботи.

Ольга Бєлькова: Не зовсім. Я вважаю, що в Україні повинна з'явитися нова команда державних управлінців. Люди відповідної спеціальності розглядають державні проблеми як адміністратори. І таким людям, виключаючи деякі особливі міністерства, потрібні одні і ті ж навички - можливість отримати політичну підтримку для реформ, пояснити їх, залучити партнерів і обробити законодавчі рішення. Європейська інтеграція охоплює різні сектори: судову реформу, економіку, ринок природного газу, яким я займалася останнім часом.

РБК-Україна: Але посаду віце-прем'єра з євроінтеграції не передбачає наявність міністерства. У підпорядкуванні у вас буде лише служба з 10 чоловік.

Ольга Бєлькова: Мене не цікавить антураж цієї посади. Мене цікавить, щоб у майбутнього віце-прем'єра з питань євроінтеграції була повна можливість діяти і довести партнерам і в Україні, і в Європі, що ми - країна, яка реально просувається в реформах. Повинна бути підтримка уряду. Ця посада унікальна тим, що вона буде координувати дії МЗС, парламенту, президента.

РБК-Україна: Це посада, якої раніше не було в уряді і вам доведеться організовувати роботу з нуля. Якими будуть ваші перші кроки?

Ольга Бєлькова: З приводу організації роботи - це не проблема сьогодні, якщо є прагнення досягти результату і політична підтримка. Я хочу почути щиру думку своїх колег по фракції. Якщо ми побачимо, що це дійсно буде зважене рішення, я продовжу консультації з майбутнім прем'єром, президентом, паном Климкиным. Але наголошу, що не буду просувати свою кандидатуру всупереч усьому.

Перші кроки, на яких варто сконцентруватися, описані в Угоді про асоціацію з ЄС. Звичайно, я вже сьогодні знаю сектор энергореформ і загальні економічні питання.

РБК-Україна: Що б ви зробили в секторі енергетики?

Ольга Бєлькова: Ну ось, наприклад, ми зараз повинні завершити інституційну реформу по позиціях і функціоналу энергорегулятора. Сьогодні я очолюю робочу групу з підготовки цього законопроекту в комітеті Ради. Це теж один із пунктів Угоди про асоціацію і дуже важливе питання для України, будуть ринки газу, електроенергії наближені за принципами функціонування до європейського. Тому ми працюємо не тільки з українськими експертами, але і експертами Секретаріату європейського енергоспівтовариства.

РБК-Україна: Ви готові працювати в уряді Арсенія Яценюка?

Ольга Бєлькова: Я не вважаю можливим обговорювати, що я піду в уряд, якщо його очолить не цей чоловік. Це рішення коаліції. Я готова працювати з тими людьми, які, принаймні, не вчинили великих злочинів. Я поважаю багато людей, які є в уряді, і буду працювати з тим прем'єром, якого обере коаліція.

РБК-Україна: чи Обговорюються іншими фракціями кандидатури на відповідну посаду?

Ольга Бєлькова: Мені це невідомо, але я хотіла б, щоб це були дуже сильні люди.

РБК-Україна: У фракції БПП ви уявляєте групу "УДАР". Ваше висування - це заповнення квоти "Удару" в уряді?

Ольга Бєлькова: Я не думаю, що цей уряд буде квотним. Цього треба уникати. Мені потрібна підтримка всіх фракцій. Якщо я її не побачу, тоді побажаю успіху іншому кандидату і всіляко буду його підтримувати.

РБК-Україна: Кого ви бачите серед своїх колег, гідних займати цю посаду?

Ольга Бєлькова: Я не можу називати їх імена, бо це було б некоректно. Це залежить від їх волі. Моє ім'я журналістам 1 лютого назвали проти моєї волі. І почали сипатися привітання і подиву. Але я б хотіла, щоб моя кандидатура розглядалася.

РБК-Україна: Як щодо голови комітету з євроінтеграції Ірини Геращенко?

Ольга Бєлькова: Ірина Геращенко - відомий фахівець. Вона боролася, в тому числі, і за наявність в уряді посади віце-прем'єра з євроінтеграції. Тут її велика заслуга. Її думку також важливо, але, розумієте, тут немає касти євроінтеграторів. Немає людей, народжених євроінтеграторами і я впевнена, Ірина і інші колеги, які вже працюють в цьому напрямку, і самі кандидати, будуть допомагати іншим.

Розмовляла Надія Андрікевич

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся