Прем'єр Японії Н.Кан розраховує на участь опозиції у "міністерстві по відновленню"

Субота 23 квітня 2011 11:30
Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Японії Наото Кан розраховує, що опозиційні партії розділять відповідальність за реалізацію заходів по відновленню після землетрусу, що здійснюються "міністерством з відновлення".

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан розраховує, що опозиційні партії розділять відповідальність за реалізацію заходів по відновленню після землетрусу, що здійснюються "міністерством з відновлення", передає "Сіньхуа".

На прес-конференції, що відбулася сьогодні ввечері в резиденції прем'єр-міністра, Наото Кан повідомив, що правляча Демократична партія хоче обговорити з опозиційними партіями питання про створення "міністерства по відновленнд".
У процесі відновлення після землетрусу неприпустимий дефіцит співробітництва між усіма політичними партіями, включаючи Ліберально-демократичну партію і партію "Комейто" (Партія справедливого правління).

За повідомленнями японських ЗМІ, Н.Кан спочатку планував створити "міністерство щодо заходів для відновлення після великого землетрусу на сході Японії", до якого увійдуть всі члени кабінету міністрів. Однак згодом він отримав пропозицію від лідера партії "Нова", що входить в правлячу коаліцію, Комейто Шидзуки Камеі про створення "міністерства по відновленню" за участю опозиційних партій. В даний час Ліберально-демократична партія відмовилася від участі під приводом неясності "повноважень і відповідальності".

Н.Кан повідомив, що запропонований компанією Tokyo Electric Power Co графік ліквідації наслідків аварії АЕС "Фукусіма-1" може бути повною мірою реалізований, уряд докладе всіх зусиль, щоб евакуйоване населення, що жило поблизу АЕС, якомога швидше повернулося до своїх домівок.

Нагадаємо, 22 квітня ц.р. уряд Японії заявив про намір виділити 4,02 трлн ієн (48,5 млрд дол.) на фінансування робіт з подолання наслідків серії землетрусів і цунамі. Як повідомили представники влади країни, мова йде тільки про перший етап робіт.

Вони уточнили, що в першу чергу буде зібрано та вивезено сміття, у тому числі численні уламки. Також планується масштабне будівництво тимчасового житла, доріг, портів та іншої інфраструктури. Розглядається також допомога дрібному і середньому бізнесу.

Представники влади мають намір знайти кошти, не збільшуючи державний борг і не випускаючи нових урядових облігацій. Що стосується повної вартості робіт з відновлення зруйнованих районів, то вона оцінюється приблизно в 10 трлн ієн (близько 122 млрд дол.)

За оцінками уряду, тільки матеріальний збиток від катастрофи може перевищити 300 млрд дол. Оцінка впливу на настрої споживачів, промислове виробництво і ланцюжки поставок більш складна, але оскільки криза на атомній електростанції затягнулася, збиток, нанесений економіці, мабуть, буде більш значним.

Нагадаємо, землетрус 11 березня 2011 магнітудою 9,0 і цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії. Близько 14 тис. людей стали жертвами, десятки тисяч громадян Японії втратили свої будинки. Найбільші автоконцерни країни - Nissan Motor Co., Toyota Motor і Honda Motor Co. - Були змушені призупинити роботу на більшості своїх заводів більш ніж на місяць.

У Японії повністю зруйновано більше 61,1 тис. будинків, понад 200 тис. будівель пошкоджено. Землетрус вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декільком вибухів і витік радіації з електростанції. На даний момент з 20-кілометрової зони навколо АЕС евакуйовані всі жителі, зворотний в'їзд в міста і села, розташовані в околицях станції, для них заборонений.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся