ua en ru

Прем'єр Китаю: Економіка країни у найближчому майбутньому збереже зростання

Автор: RBC.UA
Економіка Китаю в найближчі періоди збереже зростання. Про це заявив прем'єр Держради КНР Вень Цзябао.

Економіка Китаю в найближчі періоди збереже зростання. Про це заявив прем'єр Держради КНР Вень Цзябао.

"Я впевнений, що китайська економіка буде зберігати зростання протягом тривалого періоду і розвиватися на ще більш високорівневій і якісній основі, вона внесе новий вклад у здоровий, стійкий та збалансований розвиток глобальної економіки, - сказав Вень Цзябао на церемонії відкриття форуму "Літній Давос- 2011" в місті Далянь провінції Ляонін. - Ми щиро вітаємо активну участь іноземних підприємств у процесі реформ і відкритості в Китаї, а також використання ними шансів і вигоди від китайського процвітання і прогресу.

Разом з тим, в період з січня по серпень позитивне сальдо Китаю склало 92,73 млрд дол., що на 10% менше, ніж торік. Імпорт держави за цей період часу склав 1,22 трлн дол., що на 23,6% більше, ніж роком раніше, імпорт склав 1,13 млрд дол. - це на 27,5% вище минулорічного показника.

Крім того, індекс споживчих цін (CPI) у Китаї, який виступає основним показником інфляції в країні, за серпень виріс на 6,2% в річному численні. Одна з головних причин таких високих показників інфляції в КНР - зростання цін на продукти харчування. У серпні вони злетіли на 13,4% в річному обчисленні, у тому числі на свинину - на 45,5%.

Між тим, Азіатський банк розвитку (АБР) знизив прогнозовані темпи економічного зростання Китаю у 2011 р. з 9,6% до 9,3%, в 2012 р. - з 9,2% до 9,1%. Про це заявив головний представник Азіатського банку розвитку в Китаї Пол Хейтенс.

За словами Хейтенса, у другому півріччі 2011 р. уповільнення темпів зростання економіки Китаю пов'язано зі зниженням зовнішнього попиту з боку Євросоюзу. У той же час прогрес урбанізації та великомасштабне будівництво доступного житла під керівництвом уряду стануть головними факторами, що стимулюють зростання економіки. Під впливом слабкості світової економіки та скорочення зовнішнього попиту внесок імпорту та експорту в розвиток економіки країни буде залишатися на скромному рівні.

Більш того, за даними АБР, після 2015 р. Китай зіткнеться з дефіцитом робочої сили.

За словами Хейтенса, Китай вже в 2000 р. вступив в етап старіння населення. Очікується, що до 2015 р. кількість працездатного населення в країні досягне свого піку, після чого дефіцит робочої сили стане загальнопоширеним явищем.

Незначне погіршення поточних і прогнозних макроекономічних показників не заважає країні бути практично головною надією світової економіки на швидке одужання.

Так, Китай може фінансувати викуп облігацій італійського уряду, який потрапив у боргову яму.

Крім того Китай має намір видати країнам Карибського басейну до 1 млрд дол у вигляді кредитів, щоб стимулювати економічне зростання регіону.

Також країни BRICS (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) розглядають можливість колективних вкладень в облігації, номіновані в євро, для допомоги єврозоні у подоланні кризи суверенних боргів. Рішення про придбання облігацій єврозони може бути прийнято на зустрічі міністрів фінансів і глав центробанків BRICS, яка відбудеться 22 вересня 2011 р. у Вашингтоні.