ru ua

Прем'єр Франції: Я проголосував би за Барака Обаму

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейро забув в середу про дипломатичний етикет і розповів, кому він симпатизує на президентських виборах в США.

Прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейро забув в середу про дипломатичний етикет і розповів, кому він симпатизує на президентських виборах в США, повідомляє Associated Press.

"Якби я був громадянином США, не замислюючись, проголосував би за Барака Обаму", - заявив політик в інтерв'ю одній з французьких радіостанцій.

Це вже не перше подібне висловлення з боку французьких офіційних осіб. У вівторок Бернар Казнєв, відповідальний в уряді за зв'язки з ЄС, також виступив за переобрання Обами. "Я буду дуже здивований, якщо не всі міністри поділяють цю думку", - додав він.

Сам Президент Франції Франсуа Олланд виявився більш обережний у висловлюваннях: відповідаючи на відповідне питання, заявив, що журналісти самі повинні зрозуміти, кого він підтримує.

Експерти відзначають, що висловлювання французьких політиків не цілком правильні з політичної точки зору, оскільки в разі перемоги Мітта Ромні їм доведеться працювати з республіканцями і забути про свої уподобання.

Як повідомлялось раніше, кандидат від Демократичної партії на пост Президента США Барак Обама став переможцем фінальних теледебатів, що відбулися в місті Бока-Ратон, штат Флорида. За чинного американського лідера проголосували 48% телеглядачів, кандидатові від Республіканської партії Мітту Ромні віддали перевагу тільки 40% респондентів, що взяли участь в бліцопитування, проведеному телеканалом CNN.

Перші дебати з невеликим відривом виграв Ромні, у другому раунді перемогу отримав вже Обама.

Читайте також: Обама переміг Ромні в чергових дебатах (відео)

В ході теледебатів "других осіб" - кандидатів на пост віце-президента - демократ Джо Байден і республіканець Пол Райан розійшлися миром. Їх зустріч завершилася внічию.

Читайте також: Демократ Байден виграв дебати у республіканця Райана, - соцопитування

На даний момент шанси Ромні і Обами оцінюються політологами як рівні.

Згідно з даними опитування, спільно проведеного телеканалом NBC News і газетою Wall Street Journal, Ромні практично наздогнав поточного Президента, набравши 47%.

За даними опитування Reuters, 46% опитаних підтримують Обаму, в той час як його суперника - 45%. До цього результати свідчили про 3%-м перевазі демократа: 46% проти 43% у Ромні.

Фундаментальні розбіжності Обами і Ромні полягають у використанні і фінансуванні збройних сил. Чинний Президент має намір урізати витрати на армію майже на півтрильйона доларів за 10 років. Ромні, навпаки, хоче додати військовим більше 2 трлн дол

Скорочувати витрати необхідно, для того щоб приборкати гігантський держборг США, який перевищує 16 трлн дол Це, мабуть, головна проблема країни.

Також важким тягарем лежить високе безробіття. У двох словах, головне в економічному курсі Президента-демократа - збільшення податкового навантаження на забезпечених громадян і великі корпорації на користь малозабезпечених. Кандидат-республіканець пропонує знижувати податки, щоб підтримати бізнес.

Президентські вибори пройдуть в США 6 листопада. На них будуть визначені особи, які, в свою чергу, офіційно повинні будуть обрати на колегії 17 грудня 2012 Президента і віце-президента Сполучених Штатів.

Інавгурація обраного глави американської держави запланована на 20 січня 2013 р.