ua en ru

Попередні результати референдуму: Ісландці проти виплати компенсацій Британії та Нідерландам

Автор: RBC.UA
Ісландці знову проголосували проти виплати компенсацій Британії та Нідерландамв після банкрутства банку Icesave, свідчать перші результати референдуму, що пройшов в субботу.

Ісландці знову проголосували проти виплати компенсацій Британії та Нідерландамв після банкрутства банку Icesave, свідчать перші результати референдуму, що пройшов в субботу, передає ВВС.

Прем'єр-міністр країни Йоханна Сігурдардоттір назвала попередні результати, згідно з якими проти виплати компенсації проголосували 57% виборців, "гідними розчарування".

Які будуть наступні кроки ісландської влади, у разі якщо попередній результат підтвердиться, поки неясно, проте міністр фінансів Ісландії Стайнгрімур Сігфуссон висловив сумніви в доцільності чергових спроб переконати ісландців погодитися з угодою.
"Мені здається, ми отримали ясний знак, що додаткові переговори не потрібні. Ще раз пробувати безглуздо", - сказав міністр.

Раніше представники Єврокомісії попереджали, що негативне рішення може поставити під сумнів заявку Ісландії на вступ до Євросоюзу, а також ускладнити надання фінансової допомоги з боку ЄС та МВФ.

Відзначимо, ісландці вдруге відмовляються віддавати борги: у минулому році більше 90 відсотків тих, що взяли участь у референдумі, проголосували проти виділення грошей з державного бюджету.

Уряди Британії та Нідерландів кілька років ведуть переговори з Ісландією, домагаючись повернення 5 млрд євро, які вони виплатили своїм громадянам, що тримали гроші на ощадних рахунках Icesave ісландського банку Landesbank, збанкрутілого в 2008 р.

Нагадаємо, всі три ісландські банки впали у жовтні 2008 р. під час фінансової кризи. Тоді ісландська влада компенсувала втрати власних громадян, проте іноземні вкладники втратили свої гроші.

Пізніше, в кінці 2009 р. парламент Ісландії погодився виплатити гроші (в період з 2016 по 2046 р.) урядам Британії та Нідерландів, проте в січні 2010 р. Президент країни Олаф Рагнар Грімссон наклав на нього вето, що і призвело до проведення референдуму.