ua ru

Голова парламенту Молдови: Ми ніколи не об'єднаємося з Румунією

Автор: RBC.UA
Молдова ніколи не об'єднається з Румунією. Таку заяву зробив виконуючий обов'язки президента Молдови, голова парламенту Міхай Гімпу.

Молдова ніколи не об'єднається з Румунією. Таку заяву зробив виконуючий обов'язки президента Молдови, голова парламенту Міхай Гімпу.

Він відзначив, що коли нинішні власті Молдови говорять про румунську мову, не потрібно це розуміти таким чином, що Молдова об'єднається з Румунією. "Це блеф. Ніколи не буде об'єднання з Румунією!" - підкреслив М.Гімпу.

Він відзначив, що Молдова - незалежна держава, і спекуляцію про об'єднання з Румунією "потрібно відправити кудись подалі".

"Сьогодні потрібно займатися економікою. І ставити крапки над цими спекуляціями на національному грунті", - підкреслив в.о. президента Молдови. Він відзначив також, що під час останнього візиту до Кишинева президента Румунії Траяна Бесеску в кінці січня стало ясно, що Молдова ніколи не буде у складі Румунії.

В кінці вересня 2009р. прем'єр-міністр Молдови Володимир Філат заявив в ході виступу перед депутатами Європейського парламенту, що власті Молдови розглядають можливість оголошення румунської мови державною в республіці. За його словами, той факт, що в Конституції Молдови державною мовою вказана молдавська мова, якою розмовляють в країні, нічого не означає. "Ми називаємо речі своїми іменами. Як американці говорять англійською, так само громадяни Молдови говорять румунською мові", - заявив В.Філат. Він відзначив, що в майбутньому можлива ситуація, коли буде юридично регламентовано назву державної мови країни і відбудеться перейменування її з "молдавської" в "румунську".

Державною мовою Молдови є молдавська мова, що функціонує на основі латинської графіки (у Придністров'ї збережений кирилічний алфавіт). Офіційний Бухарест не визнає існування молдавської мови як ідентичної румунській. У Румунії молдавська мова вважається одним з діалектів румунської.

Варто відзначити, що питання про мову стало принциповим на початку 1990-х років, коли Молдова оголосила незалежність. Жителі Придністров'я, які в своїй більшості говорять російською мовою, вважали неправильним, що єдиною державною мовою стала саме молдавська мова.