Голова БЮТБ Кожем'якін став офіційним захисником у справі Тимошенко
Голова партії "БЮТ-Батьківщина" (БЮТБ) Андрій Кожем'якін став офіційним захисником у справі Юлії Тимошенко. Про це він повідомив журналістам сьогодні, 10 січня, на брифінгу у Верховній Раді (ВР), передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні-завтра визначається, скільки разів на місяць я буду мати можливість зустрічатися з Юлією Тимошенко, але з 4 січня я вже є захисником у справі, постанова вже у мене на руках", - заявив Кожем'якін.
Відзначимо, як повідомила дочка Юлії Тимошенко Євгенія в інтерв'ю телеканалу TBi, екс-прем'єр не збирається припиняти політичну діяльність.
"Вся родина вже багато разів просила її залишити політику, протягом 15 років, але тепер ми зрозуміли, що це неможливо: вона не може без політичної діяльності, ми розуміємо, що це її життя", - розповіла Євгенія Тимошенко.
Раніше слідчий Служби безпеки України Микола Грабик повідомив, що дозволив захисникові екс-прем'єра Сергію Власенко відвідувати її постійно, донці лідера "Батьківщини" Євгенії Тимошенко - двічі в тиждень. "Мною прийнято рішення про надання Сергію Власенко, захисникові Юлії Тимошенко, дозволу на її постійне відвідування, а її донці Євгенії надано дозвіл на побачення з Юлією Тимошенко двічі на тиждень", - заявив Грабик.
Раніше, 28 грудня минулого року повідомлялося, що захист колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко звернеться зі скаргою у її справі до суду касаційної інстанції.
"Я думаю, що касаційний розгляд буде", - сказала тоді адвокат Валентина Теличенко, яка є представником боку захисту по справі Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини. Вона також зазначила, що якщо суд касаційної інстанції скасує рішення судів апеляційної та першої інстанції про засудження Юлії Тимошенко, це буде позитивний сигнал про стан справ з правосуддям в Україні.
Раніше захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що захист колишнього прем'єра прагне, щоб Європейський суд з прав людини розглянув справу лідера партії "Батьківщина" як можна швидше, минаючи касаційне оскарження.
19 грудня повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.
У повідомленні суду говорилося, що рішення про надання справі "Тимошенко проти України" пріоритетного статусу було прийнято 14 грудня 2011 р. враховуючи серйозність звинувачень.
Тимошенко звернулася до Європейського суду в червні 2011 р. Вона скаржиться на те, що її кримінальне переслідування і утримання під вартою є політично мотивованими.
Зазначимо, проти Тимошенко зараз порушено 2 кримінальні справи. Перша стосується діяльності Тимошенко в корпорації ЄЕСУ ("Єдині енергетичні системи України"), друга - нібито незаконного використання грошей від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, і придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.
Юлія Тимошенко з 30 грудня 2011 р. знаходиться в Качанівської колонії Харкова. До цього вона перебувала в слідчому ізоляторі з початку серпня, коли суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою.
11 жовтня Тимошенко визнали винною в перевищенні службових повноважень при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 р., а також в нанесенні державі багатомільйонного збитку, і засудили до семи років тюремного ув'язнення і виплати штрафу в розмірі 1,5 млрд грн (близько 189 млн дол.). 23 грудня Апеляційний суд Києва залишив цей вирок у силі.
8 грудня Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення у справі корпорації ЄЕСУ вибрати для Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.
23 грудня 2011 р. прокурор Лілія Фролова повідомила, що рішення Печерського районного суду Києва, який засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення, з 23 грудня 2011 р. набирає чинності.
Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України із США та Європейським союзом, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.