ua en ru

Православні відзначають одне з головних християнських свят - Третю Пречисту

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 4 грудня, християни східного обряду по всьому світу відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці - одне із 12 головних православних свят. В основі свята лежить церковний переказ про введення Діви Марії у Єрусалимський храм. Згідно з цим переказом, батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Анна, до старості були бездітні, але, одержавши звістку про народження дитини, вони вирішили присвятити її Богу.

Сьогодні, 4 грудня, християни східного обряду по всьому світу відзначають Введення у храм Пресвятої Богородиці - одне із 12 головних православних свят.

В основі свята лежить церковний переказ про введення Діви Марії у Єрусалимський храм. Згідно з цим переказом, батьки Діви Марії, праведні Іоаким і Анна, до старості були бездітні, але, одержавши звістку про народження дитини, вони вирішили присвятити її Богу.

Читайте також: Храм Гроба Господня можуть закрити через 2,5 млн дол. боргу за комунальні послуги

Присвячення Богу полягало у введенні присвячуваного до храму, де здійснювався відповідний обряд. Введення Діви Марії у храм було здійснено в урочистій обстановці, коли їй виповнилося три роки. Зустрічати Діву Марію вийшли священики храму і сам первосвященик, яким, за переказами, був Захарія, батько Іоанна Предтечі.

Поставивши доньку на першу сходинку храму, Анна сказала: "Йди до Того, хто дарував мені тебе". Без жодної сторонньої допомоги дівчинка піднялася високими сходами храму і була прийнята первосвящеником, який ввів її у святая святих, куди входив тільки раз на рік лише сам первосвященик.

Читайте також: У Києві через 89 років відкрито подвір'ї Афонського монастиря (фото, відео)

Земне життя Богородиці з дитинства до вознесіння на небо покрите глибокою таємницею. Небагато відомо і про життя Пресвятої Діви у Єрусалимському храмі. Але в церковному переказі збереглися відомості, що під час перебування Діви Марії у храмі вона виховувалася в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне писання, займалася рукоділлям, постійно молилася.

Для християн має велике значення не тільки подія, що згадується в це свято, але й приклад, який подали батьки майбутньої Богородиці, залучивши свою дочку до Бога з раннього дитинства. Тим самим вони вказали їй істинний шлях у житті, який привів її згодом до того, що саме Марія була обрана Богом для здійснення задуму про порятунок людства як земна Мати Ісуса Христа.

Читайте також: Фотохудожник з Росії попросив Слідчий комітет перевірити наявність Бога і покарати керівництво церкви

Розглядаючи вчинок Іоакима і Анни як приклад для наслідування, Церква закликає вірян виховувати своїх дітей вже з раннього віку в дусі християнських цінностей і цноти.

Згадки про святкування Введення у храм Пресвятої Богородиці зустрічаються вже в перші століття християнства в переказах палестинських християн. У них розповідається про те, що свята цариця Олена побудувала храм на честь цієї великої події. Згадка про свято є і у працях святителя IV століття Григорія Нісського. У VII столітті свято було включене до церковного календаря.

Читайте також: Київрада дозволила розробку проекту землеустрою для відведення трьох ділянок релігійним громадам УПЦ

Як повідомлялося, 28 листопада у православних християн розпочався Різдвяний піст. Сорок днів молитов і смиренності передують світлому святу Різдва Христового. Цей пост - один із чотирьох багатоденних постів церковного року. Його ще називають Пилипівкою.

Нагадаємо, 14 жовтня православний світ відзначав Покров Пресвятої Богородиці. Це свято вважається історичним, а події, що його зумовили, відбувалися більше 1 тис. тому в Константинополі (нинішній Стамбул).