ru ua

Православні та греко-католики відзначають свято Покрова Пресвятої Богородиці

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 14 жовтня, православні та греко-католики відзначають свято Покрова Пресвятої Богородиці (День милосердя і співчуття).

Сьогодні, 14 жовтня, православні та греко-католики відзначають свято Покрова Пресвятої Богородиці (День милосердя і співчуття).

Як свідчить переказ, 14 жовтня 910 р. жителі оточеного Константинополя зібралися у Влахернській церкві і благали Бога про позбавлення від смерті. Під час вечірнього богослужіння одному з тих, хто стояв в храмі - святому Андрію Юродивому - було видіння, що Богородиця в оточенні безлічі святих пройшла по повітрю, зняла з голови покривало (покров) і простягла його над людьми, що молилися в храмі на знак того, що бере їх під свій захист. Це ж бачив і учень Андрія Єпіфаній. Незабаром облога була знята.

В Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят запорозьких козаків, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови.

Свято також вважається днем створення Української повстанської армії (УПА). У цей день у містах України відбуваються марші й мітинги прихильників українського націоналізму.

Відзначимо, напередодні керівник управління зв'язків із громадськістю ГУ МВС Києва Володимир Поліщук повідомив РБК-Україна, що у Києві 14 жовтня планується проведення численних акцій протесту і мітингів за участю близько 35 тис. чоловік.

"Проводити акції протесту і мітинги завтра подали заявки такі організації: громадське об'єднання "Християнська Україна" за участю 500 демонстрантів планує провести мітинг із 12:00 до 20:00; всеукраїнська "Чорнобильська народна партія" за участю 5 тис. чоловік планують мітингувати з 10:00 до 14:00 під Верховною Радою України; всеукраїнське об'єднання "Свобода" подало заявку на проведення концерту на Михайлівській площі за участю 5 тис. чоловік, а також на проведення мітингу біля пам'ятника Шевченко за участю 20 тис. чоловік і маршу до Михайлівської площі; київська міська організація "Українська народна партія" за участю 300 чоловік планує провести мітинг біля Софіївського собору з 11:30 до 14:30; Комуністична партія України мітингуватиме біля пам'ятнику Леніна; "Конфедерація праці України" за участю 1 тис. 500 чоловік планують провести акцію від Бессарабського ринку до Європейської площі", -розповів Поліщук.

За його словами, за громадським порядком під час цих акцій слідкуватимуть близько 2 тис. працівників київської міліції, а також у разі необхідності можуть бути застосовані резерви.