ua en ru

Уряд Німеччини може почати судовий процес проти Goldman Sachs

Автор: RBC.UA
Уряд Німеччини може почати судовий процес проти впливового американського банку Goldman Sachs.

Уряд Німеччини може почати судовий процес проти впливового американського банку Goldman Sachs, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Причина - в можливому обмані інвесторів. Про це повідомив представник канцлера Німеччини Ангели Меркель. Він відзначив, що "уряд запросить дані в американської сторони і після їх ретельного вивчення прийме рішення".

Суть претензій в тому, що Goldman Sachs структурував і виводив на ринок так звані синтетичні облігації CDO, прибутковість і ризики яких залежали від базових іпотек класу subprime. При цьому банк не розкривав важливої інформації для інвесторів по цих продуктах, яка могла вплинути на адекватну оцінку ризиків, закладених у цих паперах, коли ринок житла в США вже почав просідати. А серед покупців цінних паперів був німецький банк IKB.

Раніше з цієї ж причини комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) вже подала до суду на банк. SEC вимагає від Goldman Sachs повернення незаконно отриманого прибутку, виплати відсотків за період до винесення судового рішення та сплати штрафів.

Нагадаємо, що спочатку криза вибухнула в США в системі високо ризикових іпотечних кредитів категорії subprime. Протягом декількох років обсяги видачі цих кредитів у США безперервно росли, а вимоги до позичальників знижувалися.

На початку 2007 р. почався обвал на іпотечному ринку, число дефолтів і прострочень по кредитах subprime різко зросло. Паралельно йшла корекція на ринку нерухомості. Влітку 2007 р. іпотечна криза перекинулася на фінансові ринки. З'ясувалося, що на балансах провідних банків знаходиться значне число складних боргових інструментів, похідних від іпотеки. Ці активи стали практично неліквідними, виявилося неможливим оцінити їх справедливу вартість. Масштабні списання по іпотечних активах привели до дефіциту ліквідності в світовій фінансовій системі, банки стали неохоче кредитувати один одного.

Для боротьби з кризою найбільші нацбанки світу почали надавати підтримку фінансовому сектору, виділяючи для цього значні кошти.

В кінці 2008 р. - початку 2009 р. ФРС була змушена вкласти десятки мільярдів доларів в іпотечні гіганти Fannie Mae і Freddie Mac, виділити кошти на порятунок низки інвестбанків і взяти дієву участь в їх злитті з іншими учасниками ринку, а також фактично викупити цілком страхову компанію American International Group (AIG).