ru ua

Н.Кан став прем'єр-міністром Японії

Автор: RBC.UA
Чинний міністр фінансів Японії Наото Кан став прем'єр-міністром Японії. Раніше він був обраний лідером правлячої Демократичної партії країни.

Чинний міністр фінансів Японії Наото Кан став прем'єр-міністром Японії. Раніше він був обраний лідером правлячої Демократичної партії країни, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Після обрання на пост прем'єр-міністра Японії Наото Кан повідомив, що перед ним поставлена "завдання відновити країну". Зокрема, М.Кан відзначив, що необхідно стимулювати зростання економіки Японії. У питанні зовнішньої політики новий прем'єр приділив увагу відносинам з США: вони мають життєво важливе значення. Тим часом Японія також буде розвивати міжнародні зв'язки зі своїми сусідами, запевнив М.Кан.

Раніше повідомлялось, що уряд Японії оголосив про відхід у відставку у повному складі 4 червня. Сьогодні ж буде обраний новий голова правлячої партії Японії і новий прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 2 червня прем'єр Японії офіційно оголосив про те, що йде у відставку. Причину звільнення Ю.Хатояма пояснив різким падінням довіри населення - за 9 місяців роботи його рейтинг знизився на 50%.

Це пояснюється тим, що прем'єр-міністру не вдалося стримати свою передвиборну обіцянку перемістити військову базу США з острова Окінава.

Наприкінці травня соціал-демократи вийшли з правлячої коаліції Японії, звинувачуючи прем'єр-міністра Юкіо Хатояму у невиконанні передвиборних обіцянок.

Лідер соціал-демократів Мідзухо Фукусіма звинуватила уряд у "порушенні зобов'язань" перед виборцями і відмовилася підписувати урядовий документ, який схвалює угоду зі Сполученими Штатами.

У відповідь прем'єр-міністр Японії Юкіо Хатояма 28 травня відправив її у відставку з поста міністра у справах споживачів. Цей крок.

М.Фукусіма інтерпретувала як виклик всій партії. Глава уряду висловив надію на те, що Соціал-демократична партія все ж таки залишиться у складі правлячої коаліції, однак цього не сталося.

Нагадаємо, однією з головних передвиборних обіцянок опозиційних політичних сил на чолі з Демократичною партією, які у вересні 2009 р. прийшли до влади, було виведення цього великого військового об'єкта за межі префектури Окінава. Однак вісім місяців консультацій з місцевою владою і Вашингтоном не дали результату.

У результаті офіційний Токіо вирішив укласти угоду, яка практично не відрізняється від попередньої домовленості з США, досягнутої ще в 2006 р. Базу, незважаючи на протести місцевих жителів, планується перевести в інший, менш населений район острова Окінава.