Новим прем'єр-міністром Японії став Сіндзо Абе (відео)

Японський уряд на чолі з прем'єр-міністром Есіхіко Нода в повному складі пішов у відставку. Рішення прийнято напередодні парламентського голосування, на якому новим головою кабінету повинен бути затверджений лідер Ліберально-демократичної партії Сіндзо Абе, повідомляє Associated Press.

Лідер Ліберально-демократичної партії Японії Сіндзо Абе (на фото) затверджений на посту прем'єр-міністра країни. Таке рішення було прийнято за підсумками парламентського голосування, передає Reuters. Результат голосування був фактично вирішений, оскільки в опонентів Ліберально-демократичної партії, яка здобула переконливу перемогу на виборах 16 грудня, просто не було достатньої кількості мандатів, щоб протистояти їм.

Читайте також: Лідером японської опозиції став колишній міністр торгівлі Банрі Кайєда

Абе вже очолював японський уряд п'ять років тому, у 2006-2007 рр. Тоді йому довелося піти у відставку через низку скандалів. Тепер політик обіцяє винести уроки з власних помилок і промахів попередньої адміністрації.

Зазначимо, що політична ситуація в Японії вкрай нестабільна. За останні шість років у країні змінилося сім прем'єр-міністрів. Це пояснюється як економічними проблемами, так і скандалами, без яких не може обійтися жодна адміністрація.

Читайте також: У Японії парламентська коаліція погодила цільовий показник інфляції на рівні 2%

Експерти очікують, що зовнішньополітичний курс Японії буде більш жорстким, оскільки в оточенні нового прем'єра є чимало політиків, які дотримуються консервативних поглядів на те, як повинна вести себе країна в сучасному світі.

Раніше сьогодні повідомлялося, що японський уряд на чолі з прем'єр-міністром Есіхіко Нода в повному складі пішов у відставку вранці 26 грудня. Таким чином, трирічне правління Демократичної партії у Країні висхідного сонця підійшло до кінця.

Нагадаємо, позачергові парламентські вибори в Японії відбулися 16 грудня.

Перемогу здобула Ліберально-демократична партія, яка протягом 50 років - аж до 2009 р. - утримувала більшість у парламенті. На грудневих виборах партія завоювала 294 із 480 місць.

Згідно із законодавством, її представник повинен очолювати уряд.

Читайте також: Банк Японії залишив без змін облікову ставку і розширив програму скупки активів

Як повідомлялося, Есіхіко Нода одразу після виборів прийняв рішення піти з поста голови Демократичної партії через нищівну поразку. "Результати виборів принесли гірке розчарування, - заявив він. - Я приймаю відповідальність за поразку на себе і йду у відставку".

Також Нода приніс вибачення виборцям за невиконані обіцянки своєї партії і подякував своїм партнерам по партії за те, що "вони билися до кінця".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Associated Press
On Top