ua en ru

Уряд Японії оцінив збитки землетрусів і цунамі в 209,8 млрд дол

Автор: RBC.UA
Збиток від потужного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії в березні 2011 р., оцінюється в 16,9 трлн ієн (209,8 млрд дол.) Про це сьогодні, 24 червня, повідомив Кабінет міністрів Японії.

Збиток від потужного землетрусу і цунамі, що відбулися в Японії в березні 2011 р., оцінюється в 16,9 трлн ієн (209,8 млрд дол.) Про це сьогодні, 24 червня, повідомив Кабінет міністрів Японії, передає Reuters.

Пошкодження будинків і фабрик оцінюються приблизно в 10,4 трлн ієн, тоді як збитки, завдані стихією річкам, портам і дорогам, може коштувати Японії приблизно 2,2 трлн ієн. Шкоди сільськогосподарським угіддям та рибної промисловості оцінюється в суму близько 1,9 трлн ієн, а комунальній інфраструктурі, включаючи газ і воду - близько 1,3 трлн ієн.

Усунення пошкоджень держустанов, за оцінкою Кабміну країни, обійдеться приблизно в 1,1 трлн ієн.

Раніше уряд Японії оцінював ушкодження, завдані природною катастрофою, в 16-25 трильйонів ієн. Оцінки не враховують збиток від ядерної кризи, що з'явилася в країні в результаті аварії на АЕС "Фукусіма-1".

21 березня ц.р. Світовий банк розповсюдив доповідь, згідно з яким прямі втрати Японії в результаті руйнівного землетрусу і спричиненого ним цунамі і ядерної кризи становлять 4% річного ВВП, або 235 млрд. При цьому, на думку експертів, Японії знадобиться не менше п'яти років для відновлення зруйнованої ударами стихії інфраструктури.

За даними Bloomberg, великі перестрахові компанії США і Європи можуть понести великі витрати у зв'язку з подіями в Японії. Аналітики багатьох страхових компаній приблизно підрахували розмір страхових відшкодувань за програмами перестрахування згідно з договорами, укладеними з японськими страховиками. Попередня оцінка суми витрат - 10 млрд дол. Все ж таки, за оцінками аналітиків, основна частина витрат припаде на японських страховиків.

Відзначимо, що руйнівний землетрус 11 березня 2011 магнітудою 9,0 і цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, вибухів і витоку радіації на цьому підприємстві.