Угорщина веде переговори про приєднання до проекту будівництва газопроводу AGRI
Уряд Угорщини веде переговори з азербайджанськими чиновниками з питання щодо приєднання до нового проекту будівництва трубопроводу, по якому природний газ буде доставлятися з Каспійського регіону на захід - в Південно-Східну і Центральну Європу через території Грузії і Румунії, передає неофіційну інформацію Reuters. Даний проект має назву Azerbaijan-Georgia-Romania Interconnector (AGRI). За попередніми підрахунками, AGRI коштуватиме 1,2-4,5 млрд євро, його пропускна здатність становитиме 2-8 млрд куб. м газу на рік.
Як вважають в неофіційних колах, Угорщина може в значній мірі виграти від участі в проекті AGRI, оскільки в даний час країна споживає 14 млрд куб. м газу щорічно, причому 80% з них є продуктом російського імпорту.
Reuters підкреслює, що, швидше за все, інтерес уряду Угорщини до цього проекту не буде означати відмови від участі в проекті газопроводу Nabucco, який залишається для країни пріоритетним. Про це, як повідомляє агентство, не раз заявляли керівники країни. Як відомо, Nabucco є проектованим магістральним газопроводом протяжністю 3,3 тис. км, який піде в обхід Росії з Центральної Азії в країни Євросоюзу, перш за все до Австрії і Німеччини. Його проектна потужність складає 26-32 млрд куб. м газу на рік.
Витрати на будівництво оцінюються в 10 млрд євро.
За проектом, на який його автори спиралися в 2004 році, передбачалося поставляти газ з Ірану.
У 2006 році у зв'язку з початком ядерної програми Ірану, було ухвалено рішення змінити проект і постачати газ з Туркменії, Узбекистану та Азербайджану.
У проекті беруть участь Австрія, Туреччина, Болгарія, Румунія, Угорщина і Німеччина. Кожен з учасників має рівними частками - по 16,67%.
Як відомо, проект будівництва газопроводу «Південний потік» передбачає, що він буде проходити через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи. Проект «Південний потік» реалізує ВАТ «Газпром» спільно з італійським концерном ENI і французьким Electricite de France (EdF). Частка концерну в проекті складе 50%, EdF - не менше 10%, інша частина припаде на ENI.
Передбачається, що морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції «Берегова» на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Його загальна довжина складе близько 900 км, максимальна глибина - більше 2 км, а продуктивність - 63 млрд куб. м на рік. Передбачається, що далі дві гілки його сухопутної частини будуть направлені до Італії та Австрії.
За недавніми заявами російського уряду, «Південний потік» буде побудований так само швидко, як і «Північний потік». Більш того, на думку російських чиновників, у проекту Nabucco немає ніяких шансів на майбутнє, оскільки відсутні гарантовані обсяги газу для прокачування по трубі.