Уряд пропонує роботодавцям пільги за працевлаштування громадян

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект № 10497-1 "Про зайнятість населення", який передбачає пільги для роботодавців по сплаті єдиного соціального внеску.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект № 10497-1 "Про зайнятість населення", який передбачає пільги для роботодавців по сплаті єдиного соціального внеску. Текст законопроекту опубліковано на офіційному сайті ВР.

Так, згідно з положеннями законопроекту, роботодавець, який протягом року забезпечував створення нових робочих місць і працевлаштовував на них працівників і здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше 3 мінімальних зарплат на місяць за кожного працевлаштованого має право протягом наступного року на сплату внеску назагальнообов'язкове державне соціальне страхування, зменшеного на 50% суми нарахованого єдиного внеску за цю особу.

Роботодавцю, який працевлаштовує на нове робоче місце громадян, у напрямку територіальних центрів зайнятості, строком не менш ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по зацікавленій особі за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи.

Крім того, законопроектом пропонується стимулювати населення займатися підприємницькою діяльністю. Безробітним з числа застрахованих осіб, які виявили бажання здійснювати підприємницьку діяльність, виплачується допомога по безробіттю одноразово для організації такої діяльності і може надаватися інша фінансова підтримка відповідно до законодавства.

У разі припинення підприємницької діяльності протягом двох років з дня державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця така особа не має права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності.

Проектом закону також передбачатися, з метою залучення до роботи на посадах за відповідною професією в селах і селищах, молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менше трьох років з підприємствами, установами та організаціями, які розташовані в таких населених пунктах, надається одноразова адресна допомога в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Також передбачено, що студенти ПТУ мають право проходити право проходити стажування на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, що застосовують найману працю.
Також передбачено, що особи 45 років, страховий стаж яких складає не менше 15 років, мають право до досягнення пенсійного віку на одноразове отримання ваучера для підтримки їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Вибір професії (спеціальності) із затвердженого переліку, форми і місця навчання здійснюється особою.

У законопроекті прописана норма, згідно, якої забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження за віком кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.

Також в оголошеннях пропонується заборонити вказувати вимоги, що стосуються мови, раси, кольору шкіри, політичних і релігійних переконань, членства в профспілках та інших об'єднаннях, майнового стану.

У проекті закону зазначено, що текст реклами рекрутингового агентства або іншого суб'єкта господарювання, який надає посередницькі послуги в працевлаштуванні, повинен містити інформацію про те, що отримувати від громадян гонорари, комісійні та іншу винагороду заборонено.

Крім того, в законопроекті зазначено перелік осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. До них відносяться: батьки з дітьми до 6 років, батьки, які виховують без одного з подружжя дитини віком до 14 років або дитину-інваліда. Також преференції на працевлаштування матимуть діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, випускники ПТУ та вузів.

Для працевлаштування цих осіб, підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі до 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Згідно з даними Державної служби статистики (Держстат), в Україні в І кварталі 2012 р. було прийнято на роботу на 10,3% менше працівників - 631,3 тис. осіб. При цьому вибуло з роботи в даний період 709,9 тис. осіб, що на 0,9% менше відповідного показника минулого року. З причини плинності кадрів вибуло 608,2 тис. осіб, з причини скорочення штатів - 57,8 тис. осіб.

У середньому в Україні штатному працівникові у березні 2012 р. нараховано на 4,4% більше зарплати в порівнянні з лютим 2012 р. - 2 тис. 923 грн. Відзначимо, в порівнянні з березнем 2011 р., середня зарплата збільшилася на 15,5%. Кількість найманих працівників у березні 2012 р. практично не змінилася в порівнянні з лютим 2012 р. (зросла на 0,1%) - до 10 млн 612, 7 тис. осіб.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся