ua ru

Уряд не планує обмежувати експорт пшениці, - Бісюк

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України не планує обмежувати експорт пшениці. Про це на брифінгу перед засіданням Кабміну заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів України не планує обмежувати експорт пшениці. Про це на брифінгу перед засіданням Кабміну заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ні, це (обмеження експорту пшениці) абсолютно виключено. Ми не будемо займатися не тарифними засобами регулювання на ринку", - заявив він.

Бісюк підкреслив, що "на сьогоднішній день немає такої необхідності, щоб обмежувати експорт зерна ... На сьогодні вже експортовано фактично 5,5 млн т пшениці".

Читайте також: Україна залишиться в списку постачальників зерна до Єгипту на наступний рік

За його словами, уряд аналізує ситуацію, тому на даний момент є всі підстави і можливості для того, щоб продовжити експорт пшениці.

На початку жовтня стало відомо, що Україна обмежить експорт продовольчої пшениці у випадку, якщо її запасів буде вистачати тільки для забезпечення продовольчої безпеки.

Пізніше глава агрополітики Микола Присяжнюк підтвердив в коментарі Reuters, що в Україні з 15 листопада 2012 р. буде введена заборона на експорт пшениці. Однак, через кілька днів перший заступник Присяжнюка Іван Бісюк сказав, що уряд не буде вводити запретана експорт пшениці. За його словами це питання не стоїть не порядку денному і сьогодні не можна стверджувати про критичну ситуацію на ринку продовольчого зерна.

Зазначимо, що наміром України заборонити експорт пшениці була стурбована Єврокомісія. Кілька днів тому президент Української зернової асоціації Володимир Клименко заявив, що зернотрейдери готові припинити експорт продовольчої пшениці. "Схема співпраці ефективна, оскільки всі сторони виконують один перед одним зобов'язання, не завдаючи взаємних збитків. Ми готові зупинити (експорт продовольчої пшениці)", - заявив Клименко.

Читайте також: Ліміт експорту пшениці з України на поточний МР збільшений до 5,5 млн т

Згідно з повідомленням, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко також підтримав готовність до узгоджених дій та виконання положень меморандуму і зазначив, що вільні для експорту обсяги продовольчої пшениці на сьогодні майже вичерпані.

Минулого разу Кабмін вдавався до заборони експорту після поганого врожаю 2010 р. Тоді квоти на експорт зернових були запроваджені урядом на початку жовтня 2010 р. на термін до 31 грудня 2010 р. В кінці 2010 р. квотування було продовжено до 31 березня 2011 р., потім уряд вирішив продовжити квотування зерна ще на три місяці. Повністю квоти були скасовані лише 4 червня 2011 р.

Як повідомлялося, через несприятливі погодні умови в 2012 р. виробництво пшениці в Україні зменшилося, в порівнянні з 2011 р., майже на третину.

Станом на 6 листопада в Україні було зібрано понад 42 млн т зернових. Також повідомлялося, що станом на 1 листопада 2012 р. в сільськогосподарських підприємствах (крім малих) та підприємствах, що здійснюють зберігання, переробку зернових культур, було в наявності 21,3 млн т зерна (на 22% менше проти 1 листопада 2011 ), в т.ч. 8,2 млн т пшениці, 2,5 млн т ячменю, 8,9 млн т кукурудзи, 0,4 млн т жита.

Читайте також: Зернотрейдери можуть припинити експорт пшениці

Згідно з даними Мінагрополітики, станом на 26 листопада українські аграрії поставили на зовнішні ринки 11,5 млн т зерна. Експортовано 5,4 млн т пшениці, 4,1 млн т кукурудзи, 1,7 млн ​​т ячменю. У припортових елеваторах зараз знаходиться 1,1 млн т зернових культур, а завантажене на кораблі ще 206 тис. т. Таким чином, обсяги експортованих і підготовлених до експорту зернових становлять 12,8 млн т.

За оцінками міністерства, експорт зерна з України в 2012-2013 маркетинговому році може скласти 21-22 млн тонн. Нагадаємо, Кабмін планує забезпечити продовольчу безпеку в Україні за допомогою митно-тарифного регулювання.