ru ua

Уряд Іспанії готує заходи щодо стимулювання економіки

Автор: RBC.UA
Завдяки діям уряду Іспанії зі скорочення витрат і підвищення податків вдалося скоротити бюджетний дефіцит, але сьогодні, як очікується, прем'єр-міністр Маріано Рахой оголосить про нові заходи, спрямовані на прискорення економічного зростання, повідомляє телеканал "Росія 24".

Завдяки діям уряду Іспанії зі скорочення витрат і підвищення податків вдалося скоротити бюджетний дефіцит, але сьогодні, як очікується, прем'єр-міністр Маріано Рахой (на фото) оголосить про нові заходи, спрямовані на прискорення економічного зростання, повідомляє телеканал "Росія 24".

Як очікується, уряд в п'ятницю оголосить про нові, менш жорсткі цільові показники дефіциту бюджету, що дозволить не посилювати заходи економії. Крім цього, будуть представлені нові структурні реформи в таких галузях, як телекомунікації і енергетика.

Читайте також: Безробіття в Іспанії в I кварталі виросло до рекордних 27,2%

Рахой, для того щоб впоратися з дефіцитом бюджету на рівні 9% ВВП, що в три рази перевищує цільовий показник для країн єврозони, зміг домогтися підвищення податків і скорочення витрат. Також він створив жорстку систему контролю над бюджетом регіонів.

Експерти зазначають, що перехід до стратегії зростання відображає настрій іспанців, які втомилися від скорочення витрат і зростання податків, а також недавнє пом'якшення позиції європейської влади щодо жорсткої економії.

Економіка Іспанії в I кварталі 2013 р. скоротилася на 0,5% у зв'язку з падінням внутрішнього попиту. Центральний банк Іспанії очікує, що економіка країни впаде на 1-1,5% цього року в порівнянні зі зниженням на 1,37% в 2012 р.

При цьому в річному вираженні за підсумками перших трьох місяців поточного року ВВП Іспанії скоротився на 2% у порівнянні з падінням на 1,9% в IV кварталі.

Читайте також: Дефіцит бюджету Іспанії в 2012 р. став найбільшим в ЄС

У ЦБ відзначають, що зараз помітна тенденція до уповільнення інфляції на тлі уповільнення темпів зростання цін на енергоносії. За даними регулятора, споживчі ціни в березні виросли на 2,4% у річному вирахуванні, тоді як в грудні показник перебував на рівні 2,9%.

Дії уряду Іспанії в I кварталі повинні стимулювати створення робочих місць, очікують в Банку Іспанії. За останні три місяці 2012 р. число безробітних подолало позначку в 6 млн осіб, тобто рівень безробіття склав рекордні 27,2%. Але цих дій навряд чи буде достатньо для того, щоб економіка почала зростати, тому дуже важливі можливі заходи щодо стимулювання економіки, та й можливості для цього є.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2012 р. Рахой заявив, що ситуація на ринку праці Іспанії кардинально зміниться через рік - в 2014 р. Саме такий термін, за словами прем'єра, знадобиться місцевому бізнесу для того, щоб знову почати створювати робочі місця.

Читайте також: Іспанія отримала від ESM пакет допомоги в 39,5 млрд євро

В цілому Рахой очікує поліпшення стану економіки Іспанії в 2013 р. При цьому політик зазначає, що у країни можуть бути серйозні проблеми, адже загроза виходу найбільш економічно розвиненої провінції - Каталонії - все ще зберігається.