ua en ru

Уряд ініціює проведення переатестації вищих учбових закладів

Автор: RBC.UA
Уряд наполягає на проведенні переатестації вищих учбових закладів. Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, починаючи спеціальне розширене засідання уряду, передає урядовий портал.

Уряд наполягає на проведенні переатестації вищих учбових закладів. Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, починаючи спеціальне розширене засідання уряду, передає урядовий портал.

М.Азаров відзначив, що відносно 90-го року кількість вищих учбових закладів в Україні збільшилася в 2,3 разу: в цілому в державі 861 вищий учбовий заклад з 2,6 млн студентів. «В результаті такого абсолютно неадекватного зростання ми отримали страшну руйнівну хворобу - розмноження дилетантства», - відзначив глава уряду.

За словами прем'єр-міністра, незважаючи на те, що країна не повернулася до рівня ВВП 1990 року, а минулого року отримала економічний спад в 15%, «з'явилися цілі армії економістів, менеджерів, маркетологів, юристів, психологів».

Незрозумілим залишається, звідки могла взятися потрібна кількість кваліфікованих викладачів для цих спеціальностей і яких фахівців вони могли підготувати, відзначив прем'єр.

«Ця проблема вимагає впровадження ефективнішої системи вимог до якості вищої освіти в Україні. В першу чергу, необхідно провести атестацію вищих учбових закладів на відповідність сучасним вимогам до вищої освіти і провести оцінку якості здобутих випускниками знань», - підкреслив М.Азаров, і додав, що такі перевірки необхідно проводити як на останніх курсах, так і через три-п'ять років після закінчення вузу.

М.Азаров також відзначив, що це питання потребує особливої уваги ще і тому, що Президент України поставив чітке завдання: протягом десяти років, принаймні, три українські університети повинні ввійти до світового рейтингу 500 найкращих вищих учбових закладів. «Це завдання ми з вами повинні виконати», - відзначив глава уряду.

Відзначимо також, що 2 липня ц.р. Верховна Рада України прийняла за основу проект закону №б5267 "Про атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації". Документом передбачено, що державна політика у галузі атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації визначається парламентом, Кабінетом міністрів України і Президентом України відповідно до їх повноважень, визначених Конституцією України, а також цим законом. Реалізація державної політики у галузі атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації здійснюється Вищою атестаційною комісією і спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань освіти і науки.

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки України Дмитро Табачник заявляв, що Міносвіти України до кінця квітня 2010 р. розгляне всі справи щодо ліцензування і акредитації вузів. «Те, що робилося в ліцензуванні атестації вищої освіти - це просто злочин. 1600 справ на березень ц.р. не розглянуті з 2008-2009 рр. Тобто, ректорів заганяли під фінансові санкції: немає ліцензування - немає права робити набір, немає акредитації - немає права видавати диплом», - заявляв тоді міністр.