Уряд Чаду попередив військовий переворот
Уряд Республіки Чад повідомив про попередження військового перевороту в країні, передає ВВС з посиланням на міністра інформації африканської держави.
"1 травня група осіб з недобрими намірами хотіла вчинити дії з дестабілізації державних інститутів", - сказав під час звернення до нації міністр інформації Хассан Сілла Бакарі. За його словами, переворот готувався декілька місяців.
Поліція заарештувала декількох підозрюваних в причетності до організації перевороту, зокрема депутата-опозиціонера. За неофіційними даними, його ім'я - Салех Маккі.
Чад в даний час керується Президентом Ідріссом Дебі (на фото), який сам прийшов до влади в результаті військового перевороту в 1990 р.
Читайте також: В Еритреї військові спробували здійснити державний переворот
Чад - держава в Центральній Африці. 11 серпня 1960 року республіка Чад отримала незалежність від Франції. Президентом і прем'єр-міністром Чаду став Франсуа Томбалбай, з племені сара, голова Прогресивної партії Чаду. У 1962 році Томбалбай заборонив все інші партії, окрім його власної.
У квітні 1975 року був здійснений військовий переворот, в ході якого Томбалбая вбили. Влада перейшла до голови військової хунти бригадного генерала Фелікса Маллуму. Він спробував припинити війну між північчю і півднем Чаду, і в 1978 році поділив владу в країні між собою (як главою держави) і одним з лідерів партизан - Хиссеном Хабре (як головою уряду).
Читайте також: Переворот У ЦАР - Мішель Джотодія оголосив себе Президентом (фото, відео)
У грудні 1990 року столицю Чад зайняли загони генерала Ідрісса Дебі, колишнього командувача армією Хабре. Дебі став на довгий час Президентом Чаду, кожні 5 років виграючи вибори.
В економіці країни переважає сільськогосподарський сектор (57% ВВП) - 80 % працюючих зайняті натуральним господарством, в основному розведенням худоби (вівці, кози, верблюди). Також культивуються бавовник, сорго, просо, арахіс, рис, картопля.
З кінця 2003 року почався істотний видобуток нафти, з 2004 року нафта експортується. У розвитку нафтовидобувної галузі активно беруть участь американські компанії і Китай.
Читайте також: Франція починає наземну військову операцію в Малі (фото)
Нагадаємо, в кінці травня відбувся переворот в іншій африканській країні - Центрально-Африканській Республіці (ЦАР). Лідер повстанського угрупування "Селека", яке напередодні зайняло столицю країни м. Бангі, оголосив себе Президентом.
Повстанці мають намір дотримуватися умов угоди, яку в січні 2013 р. вони підписали з урядом ЦАР. Зокрема, Джотодія пообіцяв, що, згідно з умовами угоди, не пізніше ніж через три роки в країні будуть організовані вільні і чесні вибори.