ua en ru

ПР планує у суботу провести позачергове засідання Ради

Автор: RBC.UA
Партія регіонів буде ініціювати проведення позачергового засідання Верховної Ради в суботу, 28 квітня. Про це РБК-Україна повідомило джерело в ПР.

Партія регіонів буде ініціювати проведення позачергового засідання Верховної Ради в суботу, 28 квітня. Про це РБК-Україна повідомило джерело в ПР.

"Швидше за все, ми будемо змушені провести в суботу позачергове засідання ВР. Для цього, як відомо, потрібно зібрати 150 підписів народних депутатів, які у нас є. Головна наша мета на даному етапі - щоб Валерія Лутковська прийняла присягу уповноваженого ВР з прав людини, адже опозиція, заблокувавши роботу, не дала можливості законно обраній Лутковській цього зробити", - сказало джерело.

За його словами, БЮТБ і НУ-НС будуть продовжувати блокування трибуни у п'ятницю, 26 квітня, проте після закінчення робочого дня вони будуть змушені покинути парламент. "Більшість депутатів Тимошенко мають намір поїхати до Харкова, в Качанівську колонію.

Тоді ми зможемо провести позачергове засідання", - зазначило джерело.

Станом на 14:24 БЮТБ і НУ-НС продовжують блокувати трибуну ВР.

Трибуна заблокована третій день поспіль, після того як стало відомо про побиття

Юлії Тимошенко конвоїрами в Качанівській колонії. У сесійній залі продовжує висіти плакат з написом: "Янукович, не вбивай Юлю". Депутати вимагають заслухати в першу чергу звіт Генерального прокурора Віктора Пшонки та голови Державної пенітенціарної служби (ГПтС) Україна Віктора Лисицькова щодо інциденту, який стався в Качанівській колонії під час спроби транспортування Юлії Тимошенко до лікарні.

Сьогодні опозиція заявляла, що Партія регіонів має намір силовим шляхом розблокувати трибуну ВР. Також журналістів вранці не пускали до ложі преси. ЗМІ повідомляють, що приводом для силового розблокування Ради може бути намір більшості привести до присяги нового омбудсмена Валерію Лутковську.

Вчора глава фракції ПР у ВР Олександр Єфремов заявляв, що вони не збираються силою розблокувати роботу Ради, сьогодні його слова підтвердив колега по фракції Вадим Колесніченко. Він сказав, що швидше за все трибуна буде розблокована 14 травня. Саме тоді депутати приступлять до роботи.

Нагадаємо, що Валерію Лутковську обрали на пост омбудсмена 24 квітня, після того як перше голосування по уповноваженому у ВР провалилося. Тоді ні Євген Захаров, якого рекомендував на цю посаду профільний комітет, ні Лутковська не набрали потрібної кількості голосів. У другому голосуванні Євген Захаров уже не брав участі. Опозиція вважає, що Лутковська була обрана на пост омбудсмена не легітимно і вимагає створення тимчасової слідчої комісії. Глава ВР Володимир Литвин вважає, що Лутковська була обрана без порушень законодавства.

Зазначимо також, що парламентська більшість вважає, що Валерія Лутковська повинна якомога швидше приступити до виконання своїх нових обов'язків. Поки вона не склала присяги обов'язки обмудсмена продовжує виконувати Ніна Карпачова. Зазначимо також, що вчора вона зажадала відкрити кримінальну справу щодо побиття Юлії Тимошенко і відсторонити від виконання обов'язків відповідальних за цей інцидент.