ua en ru

Більшість перенесла засідання парламенту на Банкову, опозицію не пускають

Автор: RBC.UA
Народні депутати від Партії регіонів і Компартії України прийняли рішення про проведення засідання параламента в залі на вул. Банковій. На ранкове засідання зареєструвалося 244 депутати, у тому числі й спікер Верховної Ради України Володимир Рибак, який його веде.

Народні депутати від Партії регіонів і Компартії України прийняли рішення про проведення засідання параламента в залі на вул. Банковій. На ранкове засідання зареєструвалося 244 депутати, у тому числі й спікер Верховної Ради України Володимир Рибак, який його веде. Опозиція заявляє, що її не пускають на засідання.

У президії також знаходиться перший віце-спікер ВР Ігор Калетник і глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Варто відзначити, що засідання проходить в актовому залі одної з будівель ВР на вул. Банковій 6/8.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключив варіант прийняття законів без участі опозиції. Про це він заявив в ході зборів депутатів від більшості.

"Ми можемо збиратися більшістю, запрошувати всіх бажаючих депутатів, влаштовувати дискусію, проводити засідання і приймати закони. Ми повинні робити це публічно, нам не від кого ховатися", - сказав Єфремов.

Читайте також: Опозиція заблокувала Раду, а більшість хоче розпуску парламенту

Проте в опозиції думаю інакше. Як зазначив голова фракції "Батьківщина" в Верховній Ради Арсеній Яценюк, будь-яке рішення, прийняте поза межами парламенту, - це спроба конституційного перевороту і підстава для імпічменту Президента. Генеральний прокурор має порушити кримінальну справу за посягання на конституційний лад проти депутатів, які беруть участь в засіданні на Банковій.

"Будь-які спроби приймати ці рішення є спробою захоплення державної влади і замахом на українську Конституцію і конституційний лад. Це тюрма - мінімум 15 років", - наголосив Арсеній Яценюк.

Заступник керівника фракції "Удар" Віталій Ковальчук заявив, що народних депутатів від опозиції не допускають у зал засідань Верховної Ради на вул. Банковій. "Ми впевнені, що там немає 244 депутатів. Тому, мало того, що таке їх засідання нелегітимно, Партія регіонів знову обманює людей і робить це в прямому ефірі. Адже на трансляції видно, що там не більше 180 депутатів. Це нагадує дешевий фарс, влаштований цілком у стилі Партії регіонів", - підкреслив Ковальчук.

Зазначимо, регіонали та комуністи вирішили зібратися поза залом засідань Верховної Ради через те, що опозиція заблокувала парламент.

Читайте також: Депутати більшості запропонують Президенту розпустити ВР, - Рибак

Нагадаємо, опозиція заблокувала трибуну парламенту після того, як Рада не змогла затвердити дату проведення виборів мера Києва і депутатів Київради на 2 червня 2013 р. Підтримали призначення виборів всі фракції, окрім Партії регіонів.

Вчора ввечері більше 240 народних депутатів України від парламентської більшості підписали звернення, де висловили обурення тим, що в парламенті "замість плідної законотворчої роботи відбуваються постійні блокування".

В той же час опозиція завдала удару у відповідь - цілий ряд комітетів Верховної Ради висловив недовіру уряду Миколи Азарова.

Як повідомлялося, опозиція вимагає ухвалення в парламенті нової постанови щодо виборів в Києві, проект якої зареєстровано членом "Батьківщини" Володимиром Яворівським. Даний документ не визначає конкретної дати проведення виборів у столиці, а призначає їх на 60-й день з моменту вступу в силу.

Цікаво, що у фракції Партії регіонів почали лякати опонентів перевиборами. Голова фракції Олександр Єфремов сказав, що парламент у нинішньому форматі недієздатний. У цій ситуації, можливо, треба звернутися до народу і запитати, чи потрібен такий парламент і вибирати чи його на мажоритарній основі. Таким чином, Єфремов не виключає винесення на референдум питання розпуску парламенту.

Читайте також: Вимоги опозиції для розблокування Ради - вибори в Києві, скасування пенсійної реформи, відставка Кабміну

Опозиція раніше заявляла, що також не проти перевиборів. Проте вибори на мажоритарній основі будуть не на руку опозиції, оскільки саме в мажоритарних округах, як показали вибори-2012, проходить найбільше фальсифікацій.