ua en ru

ПР готова призначити вибори в Києві на вересень 2013 р., - Богословська

Автор: RBC.UA
Партія регіонів готова провести вибори в Києві у вересні 2013 р. Про це на брифінгу заявила депутат Партії регіонів Інна Богословська, передає кореспондент РБК-Україна.

Партія регіонів готова провести вибори в Києві у вересні 2013 р. Про це на брифінгу заявила депутат Партії регіонів Інна Богословська, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми хотіли сьогодні поставити питання про вибори в Києві на голосування. Сьогодні буде розглядатися питання виборів на проблемних округах, тому можливо було б провести вибори мера в Києві. Це вересень. Опозиція почула, що ми готуємо таку постанову, вона злякалася", - заявила вона.

Богословська додала, що опозиція заблокувала трибуну з цієї причини. "Вона злякалася, вони не хочуть йти на вибори, у них немає кандидата. І цей страх спонукав опозицію влаштувати цю акцію", - підсумувала Богословська.

Читайте також: Питання виборів у Києві знято, - Рибак

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України (КСУ) виніс рішення щодо місцевих виборів і постановив, що вибори мера Києва і депутатів Київради мають відбутися в жовтні 2015 р.

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, однак сформулювати єдину позицію з цього приводу опозиційні партії не можуть. Так, наприклад, Київська організація "Батьківщини" вирішила "обнулити списки", а лідер "Удару" Віталій Кличко заявив, що 13 його депутатів складуть мандати.

Свою стурбованість цим фактом вже висловили в ЄС. Там наполягають на проведенні виборів в українській столиці вже в цьому році.

А радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента (АП) України Марина Ставнійчук днями заявила, що КСУ не може заборонити Верховній Раді призначити вибори в Києві. "Це питання призначення виборів є виключним повноваженням Верховної Ради, Конституція передбачає не тільки право, але передбачає пряму обов'язок парламенту призначати чергові, позачергові, в тому числі, місцеві вибори. Всі питання, пов'язані з виборами міської влади, це питання до парламенту, до Верховної Ради України", - зазначила Ставнійчук.

Читайте також: Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві 27 жовтня 2013 р

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчиться в червні 2013 р. Теоретично Верховна Рада україни може призначити позачергові вибори у Київраду на 2013 р., але такого бажання немає у Партії регіонів. Це означає, що ймовірність призначення виборів парламентом вкрай низька. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання, очікується, що в третій раз законопроект "Батьківщини" буде провалений.

Тим часом більшість Київради вирішило, що їх повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу.