Втрати іспанських банків по кредитах можуть скласти до 260 млрд євро

Банкам Іспанії знадобляться додаткові 76 млрд євро (97 млрд дол.), щоб покрити втрати по проблемних кредитах, обсяг яких може вирости до 260 млрд євро на тлі погіршення економічної ситуації в країні, повідомив Інститут міжнародних фінансів (IIF).

Банкам Іспанії знадобляться додаткові 76 млрд євро (97 млрд дол.), щоб покрити втрати по проблемних кредитах, обсяг яких може вирости до 260 млрд євро на тлі погіршення економічної ситуації в країні, повідомив Інститут міжнародних фінансів (IIF). За даними IIF, втрати по іспанських кредитах можуть скласти від 218 до 260 млрд євро. Інститут склав прогноз за аналогією з прогнозом щодо очікуваних втрат в Ірландії, повідомляє Reuters.

"Низка факторів говорить про те, що втрати можуть бути близькі до верхньої межі представленого діапазону. Макроекономічні перспективи Іспанії гірші від тих, що були в Ірландії, особливо відносно зростання і безробіття", - повідомив IIF.

IIF, до складу якого входять представники більш ніж 400 банків та інших фінансових інститутів, повідомив, що банки Іспанії повинні найближчим часом отримати 184 млрд євро. Це означає, що їм знадобиться ще 76 млрд євро, на підставі оцінки загальних втрат в розмірі 260 млрд.

Велика частина втрат прийдеться на кредити на комерційну нерухомість, видані регіональними ощадними банками.

"Доходів без обліку резервів і самих резервів на покриття втрат в приватних закладах може не вистачити для покриття втрат, а значить їм буде потрібна допомога держави", - повідомив IIF.

Інститут також повідомив, що витрати держави на рекапіталізацію банків по відношенню до ВВП, ймовірно, будуть значно нижчими, ніж в Ірландії, оскільки трьом найбільшим банкам країни повинно вистачити власних ресурсів. Це може скоротити потреби в рекапіталізації при несприятливому сценарії на 50-60 млрд євро, або 5% ВВП, у порівнянні з 33% в Ірландії.

Обсяг запозичень іспанських банків становить левову частку всіх кредитів ЄЦБ для банків єврозони. З урахуванням погашених заборгованостей сума позики банків за березень досягла 263,54 млрд євро. Найбільш наочною цифрою є показник позик у квітні минулого року, тоді він становив 42,23 млрд євро. Зростання в основному є наслідком того, що банки забрали частину тих коштів, які вони розмістили на депозитах ЄЦБ після проведення програми надання ліквідності. Чисті позики - це різниця між отриманими від ЄЦБ засобами і тими грошима, які розміщені на рахунках регулятора. Обсяг депозитів на рахунках ЄЦБ впав до 53,4 млрд євро після рекордних березневих 88,74 млрд євро.

Наведені дані становлять майже 28% від всіх позик банків єврозони, які минулого місяця склали 1,146 трлн євро. Частину грошей, отриманих від ЄЦБ у вигляді дешевих кредитів, банки направляють на покупку облігацій країн єврозони. Якщо ж ситуація на борговому ринку продовжить погіршуватися, висока ймовірність того, що баланси іспанських кредиторів, які і так обтяжені, ризикують поповнитися новою партією токсичних активів.

Зазначимо, 18 травня міжнародне рейтингове агентство Мoody's знизило довгостроковий рейтинг платоспроможності 16 іспанських банків, включаючи найбільший Banco Santander S.A. Разом з рейтингом платоспроможності був знижений і депозитарний рейтинг банків. Прогноз по рейтингах у більшості випадків негативний.

Як основний чинник зниження рейтингів аналітики вказували слабкість банківського сектора. Агентство відзначає, що при погіршенні ситуації банки не зможуть виплачувати свої борги без обліку фінансової допомоги третіх осіб, включаючи державу. Проте в п'яти випадках зниження рейтингу пов'язане зі зменшенням можливостей іспанського уряду надати допомогу фінансовим організаціям.

Іспанія найняла в понеділок дві великі консалтингові компанії - Oliver Wyman і Roland Berger - для проведення аудиту банківських кредитних портфелів. Іспанія намагається навести порядок після краху ринку нерухомості в період світової фінансової кризи, яка призвела до гігантських втрат банківського сектора.

Іспанія, разом з Грецією, Італією, Ірландією і Португалією, входить у групу проблемних країн зони євро, відому під англійської абревіатурою PIIGS. Раніше Центробанк Іспанії поставив діагноз економіці країни - повторна рецесія. У IV кварталі минулого року іспанська економіка скоротилася на 0,3%. В I кварталі цього року ситуація повторилася.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся